Oostenrijk checkt gezondheid vanwege corona op grens met Italië
WENEN (ANP) - Oostenrijk gaat de komende twee weken gezondheidschecks doen aan de grens met Italië in de strijd tegen het coronavirus. De Oostenrijkse regering kondigde dat vrijdag aan, meldden Oostenrijkse media.
Het land neemt een reeks maatregelen nadat in Wenen zeker zeven nieuwe besmettingen met het virus waren vastgesteld. Alle directe vluchten naar getroffen regio's in Iran, Zuid-Korea en twee steden in Italië worden gestaakt. Reizigers uit die gebieden die Oostenrijk in willen moeten een verklaring van een arts hebben dat ze niet besmet zijn.
In Oostenrijk zijn tot nu toe 55 besmettingen vastgesteld. Er is in het land nog niemand aan overleden. Oostenrijk grenst in het zuiden aan de Italiaanse regio Veneto, waar veel besmettingen zijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
1 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
5 uur geleden