Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk biedt Syrische vluchtelingen 1000 euro voor terugkeer

Oostenrijk biedt Syrische vluchtelingen 1000 euro voor terugkeer

WENEN (ANP/RTR) - Oostenrijk gaat Syrische vluchtelingen een "terugkeerbonus" van 1000 euro aanbieden om weer terug te gaan naar Syrië. De conservatieve regering hoopt Syriërs zo te stimuleren om vrijwillig te vertrekken, nu het regime van Bashar al-Assad omver is geworpen. "Het land heeft zijn burgers nu nodig om te herbouwen", schreef kanselier Karl Nehammer op X.

Oostenrijk was een van de eerste landen die na de machtswisseling in Syrië besloot om de asielprocedure voor Syriërs stop te zetten. De regering-Nehammer wil de veiligheidssituatie opnieuw beoordelen, zodat ook eventueel gedwongen terugkeer een mogelijkheid zou worden. Dat is niet mogelijk tot duidelijk is wat de plannen zijn van de nieuwe machthebbers en of zij bijvoorbeeld de rechten van etnische en religieuze minderheden respecteren.

Syriërs zijn de grootste groep asielzoekers in Oostenrijk, waar migratie een groot politiek thema is. Afgelopen oktober won de rechts-radicale FPÖ de parlementsverkiezingen, een islamkritische partij die uitgesproken tegen migranten is. Maar doordat de andere partijen de FPÖ uitsluiten als regeringspartner, probeert Nehammer nu weer een coalitie te vormen.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

1 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

3 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

5 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

8 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

14 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

15 uur geleden