Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk bereidt zich ontspannen voor op duel met Oranje

Oostenrijk bereidt zich ontspannen voor op duel met Oranje

BERLIJN (ANP) - De Oostenrijkse voetballers bereiden zich ontspannen voor op het laatste groepsduel van dinsdag met het Nederlands elftal op het EK. Bondscoach Ralf Rangnick en zijn spelers voltooiden eerst een besloten training en reden daarna naar een meer bij Berlijn. "Daar hebben we gewandeld", vertelde linksback Alexander Prass op een persconferentie. "Veel spelers doken nog even het water in en hebben gezwommen."

Oostenrijk weet mogelijk al voor het duel met Nederland dat het zeker is van een plek in de achtste finales. De ploeg ligt op koers om minimaal als een van de beste vier nummers 3 van alle groepen te eindigen. Alleen een zege op Oranje in het Olympiastadion van Berlijn levert een eerste of tweede eindklassering in de poule op en mogelijk een minder sterke tegenstander in de strijd om een ticket voor de kwartfinales.

Oostenrijk maakte indruk tegen Frankrijk, maar verloor door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). Daarna won de ploeg wel van Polen (3-1). "Tegen grote landenploegen als Nederland moet iedereen 1 of 2 procent meer geven", zei middenvelder Romano Schmid van Werder Bremen. Prass, die voor Sturm Graz speelt, was het met zijn ploeggenoot eens. "Maar tegen Frankrijk hadden we ook 1 punt kunnen pakken", weet hij. "Dus we hoeven ons tegen geen enkele tegenstander te verstoppen."

Oostenrijk traint maandag vanaf 11.45 uur voor het laatst in aanloop naar het duel met Oranje. Mogelijk wordt dan duidelijk of Gernot Trauner voldoende fit is om tegen Nederland te spelen. De verdediger van Feyenoord viel geblesseerd uit in het duel met Polen, waarin hij met een kopbal de score opende.

Meer uit Voetbal

Excelsior laat aanvaller Mitrovic naar Griekenland vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.

30 minuten geleden
Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

17 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

17 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

21 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

21 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

23 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

1 dag geleden