Oostenrijk bereidt zich ontspannen voor op duel met Oranje
BERLIJN (ANP) - De Oostenrijkse voetballers bereiden zich ontspannen voor op het laatste groepsduel van dinsdag met het Nederlands elftal op het EK. Bondscoach Ralf Rangnick en zijn spelers voltooiden eerst een besloten training en reden daarna naar een meer bij Berlijn. "Daar hebben we gewandeld", vertelde linksback Alexander Prass op een persconferentie. "Veel spelers doken nog even het water in en hebben gezwommen."
Oostenrijk weet mogelijk al voor het duel met Nederland dat het zeker is van een plek in de achtste finales. De ploeg ligt op koers om minimaal als een van de beste vier nummers 3 van alle groepen te eindigen. Alleen een zege op Oranje in het Olympiastadion van Berlijn levert een eerste of tweede eindklassering in de poule op en mogelijk een minder sterke tegenstander in de strijd om een ticket voor de kwartfinales.
Oostenrijk maakte indruk tegen Frankrijk, maar verloor door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). Daarna won de ploeg wel van Polen (3-1). "Tegen grote landenploegen als Nederland moet iedereen 1 of 2 procent meer geven", zei middenvelder Romano Schmid van Werder Bremen. Prass, die voor Sturm Graz speelt, was het met zijn ploeggenoot eens. "Maar tegen Frankrijk hadden we ook 1 punt kunnen pakken", weet hij. "Dus we hoeven ons tegen geen enkele tegenstander te verstoppen."
Oostenrijk traint maandag vanaf 11.45 uur voor het laatst in aanloop naar het duel met Oranje. Mogelijk wordt dan duidelijk of Gernot Trauner voldoende fit is om tegen Nederland te spelen. De verdediger van Feyenoord viel geblesseerd uit in het duel met Polen, waarin hij met een kopbal de score opende.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
13 uur geleden