Oostenrijk bereidt zich ontspannen voor op duel met Oranje
BERLIJN (ANP) - De Oostenrijkse voetballers bereiden zich ontspannen voor op het laatste groepsduel van dinsdag met het Nederlands elftal op het EK. Bondscoach Ralf Rangnick en zijn spelers voltooiden eerst een besloten training en reden daarna naar een meer bij Berlijn. "Daar hebben we gewandeld", vertelde linksback Alexander Prass op een persconferentie. "Veel spelers doken nog even het water in en hebben gezwommen."
Oostenrijk weet mogelijk al voor het duel met Nederland dat het zeker is van een plek in de achtste finales. De ploeg ligt op koers om minimaal als een van de beste vier nummers 3 van alle groepen te eindigen. Alleen een zege op Oranje in het Olympiastadion van Berlijn levert een eerste of tweede eindklassering in de poule op en mogelijk een minder sterke tegenstander in de strijd om een ticket voor de kwartfinales.
Oostenrijk maakte indruk tegen Frankrijk, maar verloor door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). Daarna won de ploeg wel van Polen (3-1). "Tegen grote landenploegen als Nederland moet iedereen 1 of 2 procent meer geven", zei middenvelder Romano Schmid van Werder Bremen. Prass, die voor Sturm Graz speelt, was het met zijn ploeggenoot eens. "Maar tegen Frankrijk hadden we ook 1 punt kunnen pakken", weet hij. "Dus we hoeven ons tegen geen enkele tegenstander te verstoppen."
Oostenrijk traint maandag vanaf 11.45 uur voor het laatst in aanloop naar het duel met Oranje. Mogelijk wordt dan duidelijk of Gernot Trauner voldoende fit is om tegen Nederland te spelen. De verdediger van Feyenoord viel geblesseerd uit in het duel met Polen, waarin hij met een kopbal de score opende.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
35 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
4 uur geleden