Oostenrijk begint versoepeling coronamaatregelen
WENEN (ANP) - Oostenrijk begint dinsdag met het versoepelen van de anticoronamaatregelen die een maand geleden werden ingevoerd. Als eerste stap mogen alle kleine winkels, bouwmarkten en tuincentra weer open.
Daar zijn wel strikte voorwaarden aan verbonden. Alle klanten en medewerkers moeten bijvoorbeeld een mondmasker dragen, zoals nu al in de supermarkt. Verder is het bedekken van mond en neus met een kapje, een lap stof of een sjaal verplicht in het openbaar vervoer. De uitgaansbeperkingen blijven van kracht tot eind april.
Internationaal vergeleken verloopt de coronapandemie in Oostenrijk vrij gunstig. Inmiddels overtreft het aantal patiënten dat geneest het aantal nieuwe besmette personen. In totaal zijn er momenteel ongeveer 6500 mensen in de Alpenrepubliek geïnfecteerd met het virus. In ziekenhuizen liggen ongeveer duizend patiënten. Er zijn nog 20.000 ziekenhuisbedden beschikbaar.
Vanaf 2 mei zouden alle winkels in Oostenrijk weer open mogen, ook kappers. Vanaf half mei volgen dan de bars en restaurants. Maar alles kan worden teruggedraaid als de coronacrisis toch niet onder controle blijkt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
7 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
47 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Iran heeft duidelijk gemaakt dat het "vertrouwen" in de Verenigde Staten ontbreekt in de onderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi beklaagde zich tijdens een BRICS-bijeenkomst in India over "tegenstrijdige boodschappen" die hebben geleid tot twijfels over wat de inzet is van de VS rond het vredesproces. Dat is volgens de minister nog niet helemaal mislukt, maar verloopt wel moeizaam.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
3 uur geleden