Oostenrijk begint versoepeling coronamaatregelen
WENEN (ANP) - Oostenrijk begint dinsdag met het versoepelen van de anticoronamaatregelen die een maand geleden werden ingevoerd. Als eerste stap mogen alle kleine winkels, bouwmarkten en tuincentra weer open.
Daar zijn wel strikte voorwaarden aan verbonden. Alle klanten en medewerkers moeten bijvoorbeeld een mondmasker dragen, zoals nu al in de supermarkt. Verder is het bedekken van mond en neus met een kapje, een lap stof of een sjaal verplicht in het openbaar vervoer. De uitgaansbeperkingen blijven van kracht tot eind april.
Internationaal vergeleken verloopt de coronapandemie in Oostenrijk vrij gunstig. Inmiddels overtreft het aantal patiënten dat geneest het aantal nieuwe besmette personen. In totaal zijn er momenteel ongeveer 6500 mensen in de Alpenrepubliek geïnfecteerd met het virus. In ziekenhuizen liggen ongeveer duizend patiënten. Er zijn nog 20.000 ziekenhuisbedden beschikbaar.
Vanaf 2 mei zouden alle winkels in Oostenrijk weer open mogen, ook kappers. Vanaf half mei volgen dan de bars en restaurants. Maar alles kan worden teruggedraaid als de coronacrisis toch niet onder controle blijkt.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
41 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden