Oostenrijk beëindigt maandenlange lockdown voor ongevaccineerden
WENEN (ANP/RTR) - Oostenrijk maakt maandag na ruim twee maanden een einde aan de lockdown voor mensen die niet zijn gevaccineerd tegen Covid-19. Dat is volgens de regering mogelijk nu de druk op de ziekenhuizen is afgenomen.
De coronamaatregel werd halverwege november ingevoerd. Sindsdien mochten ongevaccineerden alleen naar buiten voor bijvoorbeeld boodschappen, sport, werk of bezoek aan een arts.
De lockdown kwam na een flinke toename van het aantal coronabesmettingen. De rest van de bevolking moest later ook in lockdown, maar slechts enkele weken. Van de mensen die in Oostenrijk in aanmerking komen voor vaccinatie, heeft een op de vijf nog geen enkele coronavaccinatie gehad.
Door de strenge regels daalde het aantal besmettingen, maar mede door de omikronvariant van het coronavirus is sinds begin januari weer sprake van een stijging. De Oostenrijkse autoriteiten denken dat de piek van de huidige besmettingsgolf ergens in de komende twee weken zal zijn.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
3 minuten geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
1 uur geleden