Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oost-Duitse industrie pleit voor terugkeer naar Russisch gas

Oost-Duitse industrie pleit voor terugkeer naar Russisch gas

MAAGDENBURG (ANP/BLOOMBERG) - Sommige industriebedrijven in het oosten van Duitsland pleiten voor een terugkeer naar Russisch gas. Zij zien daarvoor mogelijkheden nu de Amerikaanse president Donald Trump zich inspant om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Ook de minister van Economische Zaken in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt, Sven Schulze van de CDU, staat open voor het idee.

Duitsland heeft zijn afhankelijkheid van gas uit Rusland sinds de oorlog in Oekraïne sterk verminderd. In plaats daarvan is het land overgestapt op de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en is de overgang naar duurzame energiebronnen versneld. Maar de situatie heeft een wissel getrokken op de Duitse industrie, die sterk leunde op de goedkopere brandstof uit het oosten.

Christian Günther, directeur van een van de grootste chemische industrielocaties in Duitsland, zegt dat goedkoop Russisch gas de enige manier is om sectoren zoals de zijne weer te laten groeien. "Als er vrede wordt bereikt, moeten we er natuurlijk voor zorgen dat ook de andere schade die door dit conflict is veroorzaakt, wordt hersteld", zegt hij. Het hervatten van de gasleveringen uit Rusland zou daarom "het logische gevolg zijn".

Vrede

Het chemiepark van Günther bevindt zich in Leuna, in de Oost-Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. Daar lijkt ondertussen de politieke steun te groeien. "Als we vrede kunnen bereiken en langdurig vertrouwen kunnen opbouwen dat Europa niet wordt bedreigd door Rusland, moeten we ook openstaan voor discussies over de toekomstige levering van Russisch gas", stelt deelstaatminister Schulze. "Ik denk dat het verkeerd zou zijn om de hervatting van gasleveringen permanent uit te sluiten."

Op landelijk niveau klinkt een ander geluid. "Onafhankelijkheid van Russisch gas is van strategisch belang voor de Duitse regering in termen van veiligheidsbeleid en heeft de hoogste prioriteit", aldus een woordvoerder van het Duitse ministerie van Economische Zaken.

Meer uit Financieel

Wibra heeft recordjaar gehad, tientallen winkels erbij

EPE (ANP) - Wibra heeft een goed jaar achter de rug. De Nederlandse budgetwinkelketen zag de inkomsten vorig jaar naar recordhoogte stijgen en opende tientallen nieuwe winkels. Het concern speelt naar eigen zeggen in op de "groeiende vraag naar toegankelijke, betaalbare winkels".

13 minuten geleden
China legt forse importheffingen op tegen 'dumping' Franse cognac

BEIJING (ANP/RTR) - China neemt maatregelen tegen vermeende dumpingpraktijken van Europese brandy, voornamelijk cognac uit Frankrijk. Na maandenlang onderzoek hebben de Chinese autoriteiten besloten voor een periode van vijf jaar invoerheffingen tot 34,9 procent op te leggen. Deze gaan zaterdag in. Grote cognacproducenten als Rémy Cointreau, Pernod Ricard en Hennessy krijgen evenwel een vrijstelling.

17 minuten geleden
Chocolademaker Mondelēz wil uitstel Europese ontbossingswet

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz, bekend van merken als Milka, Toblerone, Oreo, Côte d'Or en Cadbury, wil dat de invoering van de Europese ontbossingswet opnieuw met een jaar wordt uitgesteld. Het bedrijf steunt volgens Massimiliano Di Domenico, vicepresident bedrijfs- en overheidszaken van Mondelēz, de EU-ontbossingswet, maar dringt er bij beleidsmakers op aan rekening te houden met de "realiteit".

1 uur geleden
Topman Air France-KLM stelt vakbonden gerust over overname SAS

PARIJS (ANP) - Medewerkers van bijvoorbeeld KLM hoeven niet te vrezen voor hun baan door de overname van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS. Volgens topman Ben Smith van Air France-KLM streeft het luchtvaartconcern juist naar verdere groei met de toevoeging van SAS.

1 uur geleden
FIOD onderzoekt groothandel om schending sancties tegen Rusland

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) is begonnen met een strafrechtelijk onderzoek naar "een groothandel in onder meer scheepsbenodigdheden in de omgeving van Rotterdam". Het bedrijf zou goederen en diensten hebben geleverd die in strijd zijn met Europese sancties tegen Rusland. De dienst zegt niet om welk bedrijf het precies gaat.

2 uur geleden
AEX-index daalt in afwachting deadline heffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Rapport: wereldwijd 30 miljard toeristische trips in 2034

LONDEN (ANP) - Het aantal toeristische trips wereldwijd blijft de komende jaren naar verwachting sterk groeien. Dat meldt het World Economic Forum op basis van een nieuw rapport. De reisindustrie zal tegen 2034 naar verwachting 30 miljard reizen verwerken, tegen ongeveer 21 miljard reizen vorig jaar.

3 uur geleden