Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlogsslachtoffers Nederlands-Indië herdacht in Den Haag

Oorlogsslachtoffers Nederlands-Indië herdacht in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Slachtoffers van de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië worden donderdagavond herdacht bij het Indisch monument in Den Haag. Het is de derde keer dat de Nationale Herdenking 15 augustus 1945 in de avonduren plaatsvindt.

Hoofdspreker dit jaar is schrijfster Yvonne Keuls (92), die geboren is in Nederlands-Indië en op 7-jarige leeftijd naar Nederland kwam. Ze houdt met haar kleindochter Babiche een toespraak. De Haagse burgemeester Jan van Zanen draagt een bewerking voor van het gedicht Er leven haast geen mensen meer... van Wim Kan (1911 - 1983). Cabaretier Kan zat zelf in jappenkampen en vroeg tijdens zijn latere loopbaan meerdere keren aandacht voor deze geschiedenis.

Ook premier Dick Schoof, staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport) en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer zijn aanwezig.

De plechtigheid begint om 19.15 uur en wordt om 20.20 uur afgesloten met een defilé langs het monument in de Scheveningse Bosjes in Den Haag. Hierbij kunnen aanwezigen bloemen leggen bij het monument.

Precies 79 jaar geleden gaf de Japanse bezetter van Nederlands-Indië zich over, waarmee een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog in het hele Koninkrijk der Nederlanden. Tijdens de ceremonie wordt stilgestaan bij alle slachtoffers van de Japanse bezetting van Nederlands-Indië.

Net als bij de vorige twee edities is de herdenking ook dit jaar live te volgen via de NOS op NPO 1.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

2 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

3 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

5 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

8 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

10 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

10 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

10 uur geleden