Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlogspartijen Jemen ruilen gevangenen en blijven onderhandelen

Oorlogspartijen Jemen ruilen gevangenen en blijven onderhandelen

SANAA (ANP/AFP) - Een uitwisseling op grote schaal van krijgsgevangenen in de strijd in Jemen is vrijdag van start gegaan, meldde het Internationale Comité van het Rode Kruis vrijdag. De ruil-operatie duurt drie dagen en hiermee worden ongeveer negenhonderd gevangenen vrijgelaten.

Sanaa is sinds het begin van de jongste burgeroorlog in 2014 in handen gevallen van de milities van de Houthi's. De internationaal erkende regering is naar het zuiden uitgeweken en wordt sinds 2015 gesteund door een militaire coalitie die wordt aangevoerd door Saudi-Arabië. Dat land hoopt volgens Arabische media een punt achter de militaire bemoeienis te zetten. Een Saudische delegatie is daarom in Sanaa geweest voor gesprekken met de Houthi's. Er volgen meer gespreksrondes over een permanent bestand en een vredesregeling, zo werd bekendgemaakt.

Het Saudische koninkrijk mengde zich onder leiding van kroonprins Mohammed bin Salman al-Saud in maart 2015 in de slepende burgeroorlog in het buurland. Saudi-Arabië is een militaire coalitie van landen gaan aanvoeren om de Houthi-rebellen te verslaan en daarmee de internationaal erkende regering van het verscheurde land voor de ondergang te behoeden. De Houthi-milities komen uit het noorden van Jemen en zijn samengesteld uit overwegend leden van de gelijknamige stam.

De toenadering in Jemen is een direct gevolg van die tussen Saudi-Arabië en Iran. De twee besloten op een bijeenkomst in Beijing ruim een maand geleden de verbroken diplomatieke betrekkingen weer aan te knopen. De twee landen zijn bittere rivalen onder meer in de strijd in Jemen. De Houthi's zijn van een stam die een geloof aanhangt dat verwant is aan dat van de sjiitische Iraniërs. Iran steunt de Houthi's die een groot deel van het noorden hebben ingenomen inclusief de hoofdstad Sanaa.

Meer uit Buitenland

Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

8 minuten geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

2 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

4 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

7 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

10 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

10 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

10 uur geleden