Oorlogsarchieven en stukken ministerraad openbaar
DEN HAAG (ANP) - Wie alles wil weten van wat er in 1994 in de ministerraad is besproken over de situatie in (toen nog) Joegoslavië, de doodstraf voor Johannes van Damme, de IRT-affaire of de oprichting van het eerste paarse kabinet, kan vanaf donderdagochtend terecht bij het Nationaal Archief. Dat maakt duizenden archiefstukken openbaar, zoals gebruikelijk op de eerste werkdag van het jaar.
Naast de notulen van de ministerraad worden ook de eerste grote archieven vrijgegeven over de Tweede Wereldoorlog en de nasleep daarvan. Het gaat onder meer om de archieven van de Commissie Opsporing Oorlogsmisdadigers (COOM) en het complete archief van het ministerie van Justitie te Londen. Daarin zitten de interviews die werden gehouden met de Engelandvaarders bij aankomst in Londen om te zien of ze betrouwbaar waren. Ook zijn er stukken te vinden over Dolly Peekema-Dibbets, die tijdens de Tweede Wereldoorlog intieme relaties aanknoopte met hooggeplaatste Duitsers, onder wie rijkscommissaris Seyss-Inquart.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
15 uur geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
22 uur geleden