Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlog 'verwoestend' voor Palestijnse economie, stelt IMF-topvrouw

Oorlog 'verwoestend' voor Palestijnse economie, stelt IMF-topvrouw

DUBAI (ANP/AFP) - Hoe langer de oorlog tussen Hamas en Israël doorgaat, hoe slechter de vooruitzichten voor de Palestijnse economie worden. "Economisch gezien is de impact van het conflict verwoestend", zegt topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Volgens haar kunnen alleen "een duurzame vrede en politieke oplossing" voor verlichting zorgen.

De economische activiteit in Gaza, het gebied waar Hamas en Israël een oorlog uitvechten, is volgens Georgieva in het vorige kwartaal met 80 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder.

Op de Westelijke Jordaanoever liep de activiteit in die periode ook terug, met 22 procent. In dat gebied, dat in het westen grenst aan Israël en in het oosten aan Jordanië, heeft Israël zo'n 130.000 vergunningen ingetrokken van Palestijnen die in Israël werken. Ook is het moeilijker voor Palestijnen om zich daar te verplaatsen, door een toename van het aantal controleposten.

Het IMF waarschuwde in oktober al dat een langdurige oorlog in Gaza ook funest kan zijn voor buurlanden, zoals Egypte, Libanon en Jordanië. Zowel toeristen als investeerders zullen de landen links laten liggen, verwachtte Georgieva toen.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

3 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden