Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oorlog Oekraïne vertroebelt toekomstverwachting Lufthansa

Oorlog Oekraïne vertroebelt toekomstverwachting Lufthansa

FRANKFURT (ANP/AFP) - De oorlog in Oekraïne weegt op de vooruitzichten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa. Het concern wist het verlies vorig jaar te verkleinen en werd daarbij geholpen door het herstel uit de coronacrisis. Daarbij werd direct gewaarschuwd voor de onzekerheid als gevolg van de Russische invasie.

Ondanks de crisis in Oekraïne en het verbod om door het Russische luchtruim te mogen vliegen, denkt Lufthansa het dit jaar weer beter te doen. Maar door de problemen is het voor de maatschappij niet mogelijk om met een gedetailleerde voorspelling te komen.

De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa sloot vorig jaar af met een verlies van 2,2 miljard euro. Dat was een ruime verbetering ten opzichte van het verlies van 6,7 miljard euro in het eerste coronajaar, toen er praktisch helemaal niet gevlogen kon worden. Ook vorig jaar werd de luchtvaart door de coronapandemie flink in de war geschopt als gevolg van reisbeperkingen en andere maatregelen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

22 minuten geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

48 minuten geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

2 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

4 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

5 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

6 uur geleden