Oorlog Oekraïne vertroebelt toekomstverwachting Lufthansa
FRANKFURT (ANP/AFP) - De oorlog in Oekraïne weegt op de vooruitzichten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa. Het concern wist het verlies vorig jaar te verkleinen en werd daarbij geholpen door het herstel uit de coronacrisis. Daarbij werd direct gewaarschuwd voor de onzekerheid als gevolg van de Russische invasie.
Ondanks de crisis in Oekraïne en het verbod om door het Russische luchtruim te mogen vliegen, denkt Lufthansa het dit jaar weer beter te doen. Maar door de problemen is het voor de maatschappij niet mogelijk om met een gedetailleerde voorspelling te komen.
De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa sloot vorig jaar af met een verlies van 2,2 miljard euro. Dat was een ruime verbetering ten opzichte van het verlies van 6,7 miljard euro in het eerste coronajaar, toen er praktisch helemaal niet gevlogen kon worden. Ook vorig jaar werd de luchtvaart door de coronapandemie flink in de war geschopt als gevolg van reisbeperkingen en andere maatregelen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
10 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
12 uur geleden