Oorlog Oekraïne kan maker Peppa Pig-speelgoed veel omzet kosten
PAWTUCKET (ANP/RTR) - Speelgoedfabrikant Hasbro waarschuwt dat de Russische invasie in Oekraïne dit jaar voor zo'n 100 miljoen dollar, omgerekend bijna 93 miljoen euro, aan omzetverlies zou kunnen zorgen. Door de flink gestegen transportkosten en grondstofprijzen staat ook de winst van de maker van speelgoed van Transformers en Peppa Pig onder druk.
Afgelopen kwartaal stegen de opbrengsten nog met 4 procent tot 1,2 miljard dollar. Vooral spellen als Magic: The Gathering en Dungeons & Dragons liepen goed. Hasbro mikt voor heel het jaar ook nog steeds op een bescheiden groei. Maar door de situatie in Oekraïne zouden de totale verkopen ook zomaar minder gunstig kunnen uitpakken, wordt daarbij als kanttekening geplaatst. Op wat voor manier de omzetschade zou kunnen optellen tot 100 miljoen dollar, zegt de onderneming niet.
Onder de streep bleef afgelopen kwartaal ruim 61 miljoen dollar winst over. Dat is bijna de helft minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Terwijl de vraag naar speelgoed is gestegen sinds het begin van de coronapandemie, hebben fabriekssluitingen, een gebrek aan containerschepen en lange vertragingen in de havens de kosten doen stijgen en de winstmarges bij Hasbro onder druk gezet. Hasbro denkt zijn winstgevendheid in de loop van het jaar nog wel te kunnen verbeteren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).
4 uur geleden