Oorlog Oekraïne kan maker Peppa Pig-speelgoed veel omzet kosten
PAWTUCKET (ANP/RTR) - Speelgoedfabrikant Hasbro waarschuwt dat de Russische invasie in Oekraïne dit jaar voor zo'n 100 miljoen dollar, omgerekend bijna 93 miljoen euro, aan omzetverlies zou kunnen zorgen. Door de flink gestegen transportkosten en grondstofprijzen staat ook de winst van de maker van speelgoed van Transformers en Peppa Pig onder druk.
Afgelopen kwartaal stegen de opbrengsten nog met 4 procent tot 1,2 miljard dollar. Vooral spellen als Magic: The Gathering en Dungeons & Dragons liepen goed. Hasbro mikt voor heel het jaar ook nog steeds op een bescheiden groei. Maar door de situatie in Oekraïne zouden de totale verkopen ook zomaar minder gunstig kunnen uitpakken, wordt daarbij als kanttekening geplaatst. Op wat voor manier de omzetschade zou kunnen optellen tot 100 miljoen dollar, zegt de onderneming niet.
Onder de streep bleef afgelopen kwartaal ruim 61 miljoen dollar winst over. Dat is bijna de helft minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Terwijl de vraag naar speelgoed is gestegen sinds het begin van de coronapandemie, hebben fabriekssluitingen, een gebrek aan containerschepen en lange vertragingen in de havens de kosten doen stijgen en de winstmarges bij Hasbro onder druk gezet. Hasbro denkt zijn winstgevendheid in de loop van het jaar nog wel te kunnen verbeteren.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.
13 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
4 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
5 uur geleden