
Oorlog in Oekraïne vertraagt elektrificatie Maaslijn
MAASTRICHT (ANP) - De elektrificatie van de Maaslijn loopt vertraging op, onder meer door de oorlog in Oekraïne. Vervoerder ProRail heeft de stekker uit de aanbestedingsprocedure getrokken. Dat maakten ProRail en de provincie Limburg woensdagavond bekend. Het spoorwegtraject tussen Roermond en Nijmegen zou volgens de planning voor eind december 2024 geëlektrificeerd worden. Dat gaat niet lukken, laat ProRail weten.
Koper en staal worden steeds duurder, en ook de levering van materiaal komt mede door de oorlog in het gedrang. Daardoor is vertraging van het project onvermijdelijk, stelt ProRail. Zonder leveringszekerheid komt de voor zo’n groot project belangrijke planning in gevaar, aldus de spoorbeheerder.
Mede daarom trekt ProRail de aanbestedingsprocedure voor de elektrificatie in. Wat hiervan de gevolgen zijn is nog onduidelijk, en hangt mede af van de verdere ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne, aldus de provincie.
De provincie Limburg betreurt het zeer dat de reizigers langer moeten wachten op een verbetering van de Maaslijn, maar wil naar eigen zeggen realistisch blijven over de verwachtingen ten aanzien van de huidige ontwikkelingen in de wereld. Ook ProRail vindt het "vervelend" dat gebruikers van de Maaslijn langer moeten wachten op verbetering. Temeer omdat dit project "de nodige hobbels en vertragingen heeft moeten doorstaan". De Maaslijn is voor alle betrokken partijen (Arriva, ProRail en de provincies Limburg, Brabant en Gelderland) al langer een hoofdpijndossier.
Uitstel is geen afstel, aldus ProRail. "Het project blijft voor alle partijen topprioriteit." ProRail zegt dan ook te blijven werken om de Maaslijn mogelijk te maken, zoals door de aankoop van grond.
De provincie Limburg streeft elektrificatie van het traject na zodat de dieseltreinen van Arriva kunnen worden vervangen door schonere treinen. Tegelijk met de elektrificatie worden ook delen van de enkele spoorlijn verdubbeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen niet langer een laptop, mobiele telefoon of USB-stick meenemen tijdens bezoeken van hun cliënt in een penitentiaire inrichting. Dat heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) laten weten aan de Nederlandse orde van advocaten (NOvA).
12 minuten geledenVAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.
10 uur geledenMAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.
13 uur geledenDROUWENERMOND (ANP) - StukTV heeft excuses aangeboden voor het ongeluk zaterdagavond op festival Boerenrock. Een bezoeker raakte lichtgewond toen een confettikanon ontplofte tijdens het optreden van de mannen van StukTV.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniële handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.
15 uur geleden