Oorlog in Oekraïne vertraagt elektrificatie Maaslijn
MAASTRICHT (ANP) - De elektrificatie van de Maaslijn loopt vertraging op, onder meer door de oorlog in Oekraïne. Vervoerder ProRail heeft de stekker uit de aanbestedingsprocedure getrokken. Dat maakten ProRail en de provincie Limburg woensdagavond bekend. Het spoorwegtraject tussen Roermond en Nijmegen zou volgens de planning voor eind december 2024 geëlektrificeerd worden. Dat gaat niet lukken, laat ProRail weten.
Koper en staal worden steeds duurder, en ook de levering van materiaal komt mede door de oorlog in het gedrang. Daardoor is vertraging van het project onvermijdelijk, stelt ProRail. Zonder leveringszekerheid komt de voor zo’n groot project belangrijke planning in gevaar, aldus de spoorbeheerder.
Mede daarom trekt ProRail de aanbestedingsprocedure voor de elektrificatie in. Wat hiervan de gevolgen zijn is nog onduidelijk, en hangt mede af van de verdere ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne, aldus de provincie.
De provincie Limburg betreurt het zeer dat de reizigers langer moeten wachten op een verbetering van de Maaslijn, maar wil naar eigen zeggen realistisch blijven over de verwachtingen ten aanzien van de huidige ontwikkelingen in de wereld. Ook ProRail vindt het "vervelend" dat gebruikers van de Maaslijn langer moeten wachten op verbetering. Temeer omdat dit project "de nodige hobbels en vertragingen heeft moeten doorstaan". De Maaslijn is voor alle betrokken partijen (Arriva, ProRail en de provincies Limburg, Brabant en Gelderland) al langer een hoofdpijndossier.
Uitstel is geen afstel, aldus ProRail. "Het project blijft voor alle partijen topprioriteit." ProRail zegt dan ook te blijven werken om de Maaslijn mogelijk te maken, zoals door de aankoop van grond.
De provincie Limburg streeft elektrificatie van het traject na zodat de dieseltreinen van Arriva kunnen worden vervangen door schonere treinen. Tegelijk met de elektrificatie worden ook delen van de enkele spoorlijn verdubbeld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
47 minuten geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
10 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
11 uur geleden