Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Zwitserland pakt Wit-Russische leider Loekasjenko aan

Ook Zwitserland pakt Wit-Russische leider Loekasjenko aan

BERN (ANP/AFP/RTR) - Zwitserland heeft strafmaatregelen genomen tegen president Aleksandr Loekasjenko en andere hooggeplaatste Wit-Russen. Zij mogen het Alpenland niet meer in en als ze daar bankrekeningen hebben, worden die bevroren.

De Zwitserse regering zegt dat de sancties vijftien mensen treffen, onder wie Loekasjenko en zijn zoon Viktor. Zwitserland volgt daarmee het voorbeeld van de Europese Unie, dat ook sancties heeft ingesteld tegen de omstreden leider en topfiguren uit zijn regering. Zwitserland is geen lid van de EU.

In Wit-Rusland ontstond in augustus grote onrust na de presidentsverkiezingen. De 66-jarige Loekasjenko kreeg toen volgens de officiële uitslag ruim 80 procent van de stemmen. Veel burgers denken dat is gefraudeerd en gaan massaal de straat op om het vertrek van de president te eisen. Die weigert het veld te ruimen.

Zwitserland zegt zich grote zorgen te maken over de situatie in Wit-Rusland en roept op tot een dialoog. Het regime van Loekasjenko wordt opgeroepen de mensenrechten te respecteren, mensen vrij te laten die zonder goede reden zijn opgepakt en een onderzoek in te stellen naar berichten dat gedetineerden zijn gemarteld.

Meer uit Buitenland

Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

18 minuten geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

24 minuten geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

1 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

1 uur geleden
Winterstorm teistert delen VS met 235 miljoen inwoners

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.

1 uur geleden
Bronnen: Syrische regering en SDF verlengen wapenstilstand

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.

3 uur geleden
Doden en tientallen vermisten na aardverschuiving in Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.

4 uur geleden