Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Zweden stuurt Leopard 2-tanks naar Oekraïne

Ook Zweden stuurt Leopard 2-tanks naar Oekraïne

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - Zweden gaat Leopard 2-tanks en luchtafweergeschut naar Oekraïne sturen, bevestigt de regering. Het exacte aantal tanks dat het Scandinavische land stuurt is nog niet bekend. Het zou gaan om "ongeveer" tien stuks.

Met de toezegging voegt Zweden zich bij een reeks andere bondgenoten van Oekraïne die al besloten Leopard 2-tanks te leveren. In totaal zijn er inmiddels tientallen van deze moderne gevechtsvoertuigen toegezegd aan Kiev. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz gaf landen een maand geleden toestemming om de tanks aan Oekraïne te geven. Dat was nodig omdat ze in Duitsland zijn gemaakt.

Duitsland zelf besloot vrijdag nog eens vier Leopard 2-tanks aan Oekraïne te leveren. Defensieminister Boris Pistorius meldt dat Kiev op achttien moderne tanks van Berlijn kan rekenen. Ook Canada greep de symbolische datum 24 februari, een jaar na het begin van de Russische invasie, aan om meer wapenleveranties aan te kondigen. Ottawa beloofde eerder al vier Leopards, nu komen daar nog eens vier bij.

De eerste vier voertuigen van dit type zijn vanuit Polen aangekomen in Oekraïne, waar de oorlog met Rusland inmiddels een jaar duurt. De Poolse premier maakte dat bekend tijdens een bezoek aan Kiev.

Meer uit Buitenland

Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

3 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

5 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

5 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

6 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

7 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

9 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

9 uur geleden