Ook Zweden stuurt Leopard 2-tanks naar Oekraïne
STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - Zweden gaat Leopard 2-tanks en luchtafweergeschut naar Oekraïne sturen, bevestigt de regering. Het exacte aantal tanks dat het Scandinavische land stuurt is nog niet bekend. Het zou gaan om "ongeveer" tien stuks.
Met de toezegging voegt Zweden zich bij een reeks andere bondgenoten van Oekraïne die al besloten Leopard 2-tanks te leveren. In totaal zijn er inmiddels tientallen van deze moderne gevechtsvoertuigen toegezegd aan Kiev. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz gaf landen een maand geleden toestemming om de tanks aan Oekraïne te geven. Dat was nodig omdat ze in Duitsland zijn gemaakt.
Duitsland zelf besloot vrijdag nog eens vier Leopard 2-tanks aan Oekraïne te leveren. Defensieminister Boris Pistorius meldt dat Kiev op achttien moderne tanks van Berlijn kan rekenen. Ook Canada greep de symbolische datum 24 februari, een jaar na het begin van de Russische invasie, aan om meer wapenleveranties aan te kondigen. Ottawa beloofde eerder al vier Leopards, nu komen daar nog eens vier bij.
De eerste vier voertuigen van dit type zijn vanuit Polen aangekomen in Oekraïne, waar de oorlog met Rusland inmiddels een jaar duurt. De Poolse premier maakte dat bekend tijdens een bezoek aan Kiev.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
6 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
8 uur geleden