Ook Zweden monitort Chinees schip na beschadiging datakabels
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Na Denemarken is ook Zweden begonnen met het monitoren van een Chinees schip voor hun kust. De landen doen dat na de beschadiging van datakabels op de bodem van de Oostzee.
De kabels tussen Finland en Duitsland en tussen Zweden en Litouwen werden op 17 en 18 november doorgesneden in de territoriale wateren van Zweden. Waardoor de schade is ontstaan, is nog niet duidelijk. Mogelijk was het schip Yi Peng 3 erbij betrokken. De bulkcarrier was in de buurt van de kabels toen ze beschadigd raakten. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent elke betrokkenheid en zegt samen te werken met de betrokken partijen.
Yi Peng 3 verliet Rusland vorige week met een haven in Egypte als bestemming. Het schip ligt sinds dinsdag in de zeestraat Kattegat tussen Zweden en Denemarken. De Deense marine houdt het sinds woensdag in de gaten. De Zweedse kustwacht is nu ook ter plaatse en zal het schip volgen als het vertrekt, aldus een woordvoerder.
Europese functionarissen vermoeden "sabotage" en hebben Rusland beschuldigd van "het escaleren van hybride aanvallen" op westerse bondgenoten van Oekraïne. Volgens het Kremlin zijn beschuldigingen dat Rusland betrokken is bij de schade aan de communicatiekabels "absurd" en "lachwekkend".
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
7 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
12 uur geleden