Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Zweden monitort Chinees schip na beschadiging datakabels

Ook Zweden monitort Chinees schip na beschadiging datakabels

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Na Denemarken is ook Zweden begonnen met het monitoren van een Chinees schip voor hun kust. De landen doen dat na de beschadiging van datakabels op de bodem van de Oostzee.

De kabels tussen Finland en Duitsland en tussen Zweden en Litouwen werden op 17 en 18 november doorgesneden in de territoriale wateren van Zweden. Waardoor de schade is ontstaan, is nog niet duidelijk. Mogelijk was het schip Yi Peng 3 erbij betrokken. De bulkcarrier was in de buurt van de kabels toen ze beschadigd raakten. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent elke betrokkenheid en zegt samen te werken met de betrokken partijen.

Yi Peng 3 verliet Rusland vorige week met een haven in Egypte als bestemming. Het schip ligt sinds dinsdag in de zeestraat Kattegat tussen Zweden en Denemarken. De Deense marine houdt het sinds woensdag in de gaten. De Zweedse kustwacht is nu ook ter plaatse en zal het schip volgen als het vertrekt, aldus een woordvoerder.

Europese functionarissen vermoeden "sabotage" en hebben Rusland beschuldigd van "het escaleren van hybride aanvallen" op westerse bondgenoten van Oekraïne. Volgens het Kremlin zijn beschuldigingen dat Rusland betrokken is bij de schade aan de communicatiekabels "absurd" en "lachwekkend".

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

31 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

33 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

5 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

5 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

6 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

7 uur geleden