Ook zwarte dozen helikopter gevonden na crash boven Washington
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook de zwarte dozen met vluchtgegevens en gespreksopnames uit de cockpit van de helikopter die betrokken was bij het vliegtuigongeluk woensdag in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington zijn gevonden. Dat heeft de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB vrijdag gemeld.
De legerhelikopter kwam in botsing met een passagiersvliegtuig. Daarbij kwamen alle 67 inzittenden van beide toestellen om het leven. Inmiddels zijn de lichamen van 41 slachtoffers geborgen. De zwarte dozen van het betrokken vliegtuig werden donderdag al gevonden.
Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vloog de helikopter "veel te hoog". De informatie op de zwarte dozen van de helikopter kan daar waarschijnlijk meer duidelijkheid over geven. De NTSB zal de zwarte dozen van de helikopter en het vliegtuig de komende weken onderzoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
1 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden