Ook zwarte dozen helikopter gevonden na crash boven Washington
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook de zwarte dozen met vluchtgegevens en gespreksopnames uit de cockpit van de helikopter die betrokken was bij het vliegtuigongeluk woensdag in de lucht boven de Amerikaanse hoofdstad Washington zijn gevonden. Dat heeft de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB vrijdag gemeld.
De legerhelikopter kwam in botsing met een passagiersvliegtuig. Daarbij kwamen alle 67 inzittenden van beide toestellen om het leven. Inmiddels zijn de lichamen van 41 slachtoffers geborgen. De zwarte dozen van het betrokken vliegtuig werden donderdag al gevonden.
Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vloog de helikopter "veel te hoog". De informatie op de zwarte dozen van de helikopter kan daar waarschijnlijk meer duidelijkheid over geven. De NTSB zal de zwarte dozen van de helikopter en het vliegtuig de komende weken onderzoeken.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
27 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
9 uur geleden