Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook zonder publiek levert EK zaalvoetbal KNVB geen verlies op

Ook zonder publiek levert EK zaalvoetbal KNVB geen verlies op

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel er vooralsnog geen publiek aanwezig mag zijn bij het Europees kampioenschap zaalvoetbal (futsal) in Amsterdam en Groningen, levert het evenement de KNVB in elk geval geen verlies op. Dat zegt Gijs de Jong, toernooidirecteur en topman van de Nederlandse voetbalbond. "Het risico ligt niet bij de KNVB."

De begroting van het evenement met zestien deelnemende landen bedraagt 8 miljoen euro. "Zoals bij alle grote sportevenementen zorgt het ministerie van Sport voor een bijdrage", aldus De Jong. Dat betreft 2 miljoen. De overige 6 miljoen euro komt voor rekening van de Europese voetbalbond UEFA.

Dat neemt niet weg dat De Jong aanvankelijk had gerekend op een positieve impuls van de kaartverkoop. "In een eerder stadium hebben we al 30.000 kaarten verkocht", zegt hij. "Toen bleek dat door de maatregelen tegen corona de situatie veranderde, zijn we terughoudender geworden met de verkoop. Als we de campagne hadden doorgezet, waren er nu vermoedelijk 70.000 kaarten verkocht. Vlak voor het begin van de wedstrijden zou dat denk ik naar de 100.000 zijn gegaan."

Groningen

Het evenement begint woensdag, met onder meer Nederland - Oekraïne in de Ziggo Dome van Amsterdam. De andere speelstad is Groningen. De Jong hoopt dat in het verloop het het toernooi, dat duurt tot 6 februari, alsnog publiek mag worden toegelaten. "Dat zou nog het nodige kunnen goedmaken. Al zal wat de publieke belangstelling betreft veel afhankelijk zijn van of Nederland zich plaatst voor de knock-outfase."

Nederland, op papier niet behorend tot de toplanden in het zaalvoetbal, is ingedeeld in een groep met Oekraïne, Servië en Portugal. Portugal is de regerend wereldkampioen, Oranje staat op de Europese ranking op de negentiende plaats.

Meer uit Sport

Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

2 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

3 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

5 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

6 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

6 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

10 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

1 dag geleden