Ook zonder publiek levert EK zaalvoetbal KNVB geen verlies op
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel er vooralsnog geen publiek aanwezig mag zijn bij het Europees kampioenschap zaalvoetbal (futsal) in Amsterdam en Groningen, levert het evenement de KNVB in elk geval geen verlies op. Dat zegt Gijs de Jong, toernooidirecteur en topman van de Nederlandse voetbalbond. "Het risico ligt niet bij de KNVB."
De begroting van het evenement met zestien deelnemende landen bedraagt 8 miljoen euro. "Zoals bij alle grote sportevenementen zorgt het ministerie van Sport voor een bijdrage", aldus De Jong. Dat betreft 2 miljoen. De overige 6 miljoen euro komt voor rekening van de Europese voetbalbond UEFA.
Dat neemt niet weg dat De Jong aanvankelijk had gerekend op een positieve impuls van de kaartverkoop. "In een eerder stadium hebben we al 30.000 kaarten verkocht", zegt hij. "Toen bleek dat door de maatregelen tegen corona de situatie veranderde, zijn we terughoudender geworden met de verkoop. Als we de campagne hadden doorgezet, waren er nu vermoedelijk 70.000 kaarten verkocht. Vlak voor het begin van de wedstrijden zou dat denk ik naar de 100.000 zijn gegaan."
Groningen
Het evenement begint woensdag, met onder meer Nederland - Oekraïne in de Ziggo Dome van Amsterdam. De andere speelstad is Groningen. De Jong hoopt dat in het verloop het het toernooi, dat duurt tot 6 februari, alsnog publiek mag worden toegelaten. "Dat zou nog het nodige kunnen goedmaken. Al zal wat de publieke belangstelling betreft veel afhankelijk zijn van of Nederland zich plaatst voor de knock-outfase."
Nederland, op papier niet behorend tot de toplanden in het zaalvoetbal, is ingedeeld in een groep met Oekraïne, Servië en Portugal. Portugal is de regerend wereldkampioen, Oranje staat op de Europese ranking op de negentiende plaats.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
12 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
16 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
16 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
20 uur geleden