Ook zonder publiek gaat rentree Van der Poel in Rucphen door
RUCPHEN (ANP) - De rentree van Mathieu van der Poel in het veldrijden bij de wereldbeker van Rucphen gaat door, ook al mag er geen publiek naar de wedstrijd in de Brabantse gemeente komen. "We gaan door, maar helaas wel zonder publiek", zegt voorzitter Kees Kools van het organisatiecomité. "We organiseren naast de wereldbeker ook wedstrijden voor nieuwelingen en junioren. De belangstelling was zo groot, dat we de inschrijving zelfs moesten sluiten. In het belang van de sport laten we het evenement daarom doorgaan."
Publiek bij sportwedstrijden is sinds twee weken niet toegestaan, ter bestrijding van het coronavirus. Het kabinet besloot die maatregel vrijdag met minimaal twee weken te verlengen, tot 19 december. Op zaterdag 18 december staat in Rucphen voor het eerst een wereldbekerwedstrijd op het programma. Van der Poel, de wereldkampioen in het veld, kondigde eerder deze week aan in Noord-Brabant zijn rentree te maken. Ook de Brit Tom Pidcock komt naar Rucphen.
"Het zou een enorme meevaller zijn geweest als we publiek hadden mogen ontvangen", zegt Kools. "Mathieu is erg geliefd bij de sportliefhebbers. Als hij rijdt, komen er altijd een paar duizend toeschouwers extra. Gelukkig is de wedstrijd wel live op televisie te zien. Hopelijk trekt dat nog wat meer sponsoren. Zij kunnen nu wel extra goed in beeld komen zonder publiek achter de hekken."
De organisatie had gerekend op zo'n 4500 toeschouwers. Die hadden 12 euro moeten betalen voor een toegangskaartje. "Dus we lopen al snel 50.000 euro mis, dat slaat een fors gat in onze begroting. Hopelijk krijgen we compensatie van de Rijksoverheid", zegt Kools. "Het vervelende is wel dat je lang moet wachten tot je daar zekerheid over hebt. Gelukkig zijn er een aantal instanties die voor ons garant willen staan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
6 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
20 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geleden