Ook Zeeuwse havens lijden onder internationale onrust
TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in de eerste negen maanden van dit jaar hun overslag aanzienlijk zien dalen. Als reden noemt de overkoepelende organisatie North Sea Port de hoge energieprijzen en de geopolitieke spanningen in Europa en het Midden-Oosten.
De havens van North Sea Port boekten tot dusver dit jaar een goederenoverslag van 49,6 miljoen ton, een daling van 11,6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2022. Dat jaar was het beste jaar ooit voor North Sea Port.
De overslag van vloeibare brandstoffen als nafta en diesel daalde met 15,2 procent, die van vaste brandstoffen zoals kolen, ertsen, landbouwproducten en bouwmaterialen met 12,7 procent. De containeroverslag ging met 7,8 procent achteruit.
Positieve ontwikkeling
De daling van de overslag deed zich al gedurende de eerste zes maanden van dit jaar voor en blijft zich op hetzelfde niveau voortzetten. De voorraden in de haven werden weliswaar tot aan de zomer maximaal gevuld, maar sinds het derde kwartaal is de vraag gedaald.
In twee soorten goederen is een opvallende positieve ontwikkeling te zien. Gedurende de eerste drie kwartalen nam de overslag van voedingsproducten met 9 procent toe. Verder blijft de overslag van metaalproducten nog op het gelijke niveau.
Andere havens
Eerder deze week lieten de havens van Rotterdam, Antwerpen en Brugge ook al weten dat hun overslag terugloopt door de internationale onrust.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.
2 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
22 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
23 uur geleden