Ook Zeeuwse havens lijden onder internationale onrust
TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in de eerste negen maanden van dit jaar hun overslag aanzienlijk zien dalen. Als reden noemt de overkoepelende organisatie North Sea Port de hoge energieprijzen en de geopolitieke spanningen in Europa en het Midden-Oosten.
De havens van North Sea Port boekten tot dusver dit jaar een goederenoverslag van 49,6 miljoen ton, een daling van 11,6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2022. Dat jaar was het beste jaar ooit voor North Sea Port.
De overslag van vloeibare brandstoffen als nafta en diesel daalde met 15,2 procent, die van vaste brandstoffen zoals kolen, ertsen, landbouwproducten en bouwmaterialen met 12,7 procent. De containeroverslag ging met 7,8 procent achteruit.
Positieve ontwikkeling
De daling van de overslag deed zich al gedurende de eerste zes maanden van dit jaar voor en blijft zich op hetzelfde niveau voortzetten. De voorraden in de haven werden weliswaar tot aan de zomer maximaal gevuld, maar sinds het derde kwartaal is de vraag gedaald.
In twee soorten goederen is een opvallende positieve ontwikkeling te zien. Gedurende de eerste drie kwartalen nam de overslag van voedingsproducten met 9 procent toe. Verder blijft de overslag van metaalproducten nog op het gelijke niveau.
Andere havens
Eerder deze week lieten de havens van Rotterdam, Antwerpen en Brugge ook al weten dat hun overslag terugloopt door de internationale onrust.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
7 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
10 uur geleden