Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Zeeuwse havens lijden onder internationale onrust

Ook Zeeuwse havens lijden onder internationale onrust

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in de eerste negen maanden van dit jaar hun overslag aanzienlijk zien dalen. Als reden noemt de overkoepelende organisatie North Sea Port de hoge energieprijzen en de geopolitieke spanningen in Europa en het Midden-Oosten.

De havens van North Sea Port boekten tot dusver dit jaar een goederenoverslag van 49,6 miljoen ton, een daling van 11,6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2022. Dat jaar was het beste jaar ooit voor North Sea Port.

De overslag van vloeibare brandstoffen als nafta en diesel daalde met 15,2 procent, die van vaste brandstoffen zoals kolen, ertsen, landbouwproducten en bouwmaterialen met 12,7 procent. De containeroverslag ging met 7,8 procent achteruit.

Positieve ontwikkeling

De daling van de overslag deed zich al gedurende de eerste zes maanden van dit jaar voor en blijft zich op hetzelfde niveau voortzetten. De voorraden in de haven werden weliswaar tot aan de zomer maximaal gevuld, maar sinds het derde kwartaal is de vraag gedaald.

In twee soorten goederen is een opvallende positieve ontwikkeling te zien. Gedurende de eerste drie kwartalen nam de overslag van voedingsproducten met 9 procent toe. Verder blijft de overslag van metaalproducten nog op het gelijke niveau.

Andere havens

Eerder deze week lieten de havens van Rotterdam, Antwerpen en Brugge ook al weten dat hun overslag terugloopt door de internationale onrust.

Meer uit Financieel

Booking.com gaat telefoonnummers beter beschermen na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.

53 minuten geleden
Chemieconcern Ineos legt drie Engelse fabrieken stil

LONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.

1 uur geleden
Oud-Martinair-vrachtvliegers hebben toch recht op loon van KLM

AMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.

1 uur geleden
Advocaat Van Eerd wil vonnis van tafel en veel nieuw onderzoek

ZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.

1 uur geleden
Reuters: Saudi's starten oliepijpleiding naar Yanbu weer op

DEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.

1 uur geleden
Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

2 uur geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

3 uur geleden