Ook Zeeuwse havens lijden onder internationale onrust
TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in de eerste negen maanden van dit jaar hun overslag aanzienlijk zien dalen. Als reden noemt de overkoepelende organisatie North Sea Port de hoge energieprijzen en de geopolitieke spanningen in Europa en het Midden-Oosten.
De havens van North Sea Port boekten tot dusver dit jaar een goederenoverslag van 49,6 miljoen ton, een daling van 11,6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2022. Dat jaar was het beste jaar ooit voor North Sea Port.
De overslag van vloeibare brandstoffen als nafta en diesel daalde met 15,2 procent, die van vaste brandstoffen zoals kolen, ertsen, landbouwproducten en bouwmaterialen met 12,7 procent. De containeroverslag ging met 7,8 procent achteruit.
Positieve ontwikkeling
De daling van de overslag deed zich al gedurende de eerste zes maanden van dit jaar voor en blijft zich op hetzelfde niveau voortzetten. De voorraden in de haven werden weliswaar tot aan de zomer maximaal gevuld, maar sinds het derde kwartaal is de vraag gedaald.
In twee soorten goederen is een opvallende positieve ontwikkeling te zien. Gedurende de eerste drie kwartalen nam de overslag van voedingsproducten met 9 procent toe. Verder blijft de overslag van metaalproducten nog op het gelijke niveau.
Andere havens
Eerder deze week lieten de havens van Rotterdam, Antwerpen en Brugge ook al weten dat hun overslag terugloopt door de internationale onrust.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
8 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
9 uur geleden