
Ook Zandvoort staat vervoer Formule 1-teams over strand toe
ZANDVOORT (ANP) - Ook de gemeente Zandvoort staat toe dat teams van de Formule 1 in mei over het strand mogen rijden om snel van en naar het circuit te komen. De Zandvoortse raad verwierp dinsdagavond een motie van vier partijen tegen het toestaan door Zandvoort van vervoer over het strand.
Zandvoort stelt wel als voorwaarde: "alleen als vervoer over de weg of door de lucht echt niet kan".
Het Noordwijkse gemeentebestuur kwam eerder ook al met dat voornemen. Twee of drie Formule 1-teams, waaronder dat van Max Verstappen, logeren tijdens de Dutch Grand Prix in een luxe hotel in Noordwijk en om te voorkomen dat ze in de file belanden mogen ze eventueel over het strand rijden.
Kritiek
Op het plan is veel kritiek van omwonenden en natuurliefhebbers. Zo'n 28.000 mensen tekenden al een onlinepetitie tegen het plan. Strandnatuurreservaat Noordvoort, op de grens van de twee gemeenten, is een stiltegebied voor vogels en zeehonden.
De raadvergadering werd korte tijd onderbroken door enkele actievoerders van Extinction Rebellion die zich toegang hadden verschaft tot de vergadervloer. De demonstranten zijn tegen gebruik van het strand door de Formule 1-teams.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn in de NBA slecht begonnen aan de play-offs. Het team van sterspelers LeBron James en Luka Doncic ging voor eigen publiek onderuit tegen Minnesota Timberwolves: 95-117.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft ietwat verrassend poleposition veroverd in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Jeddah de snelste in de kwalificatie. Hij klokte in zijn Red Bull 1.27,294 en was exact één honderdste van een seconde sneller dan Oscar Piastri in zijn McLaren.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich eenvoudig geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Barcelona. De als eerste geplaatste Spanjaard won met 6-2 6-4 van de Fransman Arthur Fils.
18 uur geledenROUEN (ANP) - Suzan Lamens is er niet in geslaagd om de finale te bereiken van het tennistoernooi van Rouen. De 25-jarige Zuid-Hollandse ging in Frankrijk met 6-4 6-4 onderuit tegen de als derde geplaatste Olga Danilovic uit Servië.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De inschrijving voor de 39e editie van de 10 Engelse Mijl bij de Dam tot Damloop was zaterdag binnen enkele uren uitverkocht. Het gaat om zo'n 46.000 plekken. Onder de inschrijvingen zijn steeds meer jongeren, aldus de organisatie.
21 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Marianne Vos heeft haar contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd, maakte ze zaterdag tijdens een persconferentie in Maastricht bekend. Het is een verbintenis zonder einddatum, meldde de 37-jarige Brabantse, die zondag een van de kanshebsters is in de Amstel Gold Race. Vorig jaar won ze de koers door het Limburgse heuvelland.
22 uur geledenJEDDAH (ANP/DPA) - Helmut Marko, de topadviseur van Formule 1-stal Red Bull, noemt voormalig wereldkampioen Sebastian Vettel de "ideale kandidaat" om hem op te volgen wanneer hij aftreedt. De 81-jarige Oostenrijker zei in Jeddah, waar de Grote Prijs van Saudi-Arabië wordt verreden, bij Sky TV dat het tijd voor hem wordt om op een zeker moment op te stappen, gezien zijn leeftijd en de vele reizen.
23 uur geleden