Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook YouTube doet QAnon in de ban

Ook YouTube doet QAnon in de ban

SAN BRUNO (ANP) - In navolging van Facebook doet ook YouTube de omstreden beweging QAnon in de ban. De videodienst van Google wil geen vehikel zijn voor schadelijke samenzweringstheorieën, met name als die worden gebruikt om geweld tegen individuen of groepen te rechtvaardigen.

Het Amerikaanse bedrijf kondigde de verdere aanscherping van het beleid aan in een blog. De handhaving begint direct en wordt de komende weken verder opgevoerd.

Aanhangers van QAnon denken dat leden van de Amerikaanse elite betrokken zijn bij een complot tegen president Trump. Ze baseren zich op berichten van een zekere 'Q', een anonieme gebruiker van een internetforum.

Pizzagate

YouTube heeft de afgelopen twee jaar al tienduizenden QAnon-video’s en honderden aan de beweging verwante kanalen offline gehaald. Het bedrijf noemt ook ‘Pizzagate’ als een schadelijke samenzweringstheorie. De bedenkers van die theorie beweerden zonder enig bewijs dat vanuit een pizzeria in Washington seksslaven werd verhandeld, waarbij toenmalig presidentskandidate Hillary Clinton betrokken zou zijn. Een gewapende man loste schoten in de pizzeria nadat hij het nepnieuws erover online had gelezen. Er vielen overigens geen gewonden.

Youtube wijst erop dat context van belang is. Posts waarin geen personen of groepen als doelwit worden genoemd of worden lastiggevallen kunnen online blijven.

Facebook liet in een aanscherping een week geleden weten pagina's, groepen en Instagram-accounts van QAnon te verwijderen. Ook Twitter treedt sinds kort harder op tegen haatdragende berichten.

Meer uit Buitenland

Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

2 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

4 uur geleden
Noord-Korea ontkent mijnen te hebben gelegd in grensgebied

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.

4 uur geleden
Maatschappij El Al annuleert repatriëringsvluchten Israëliërs

DUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.

6 uur geleden
Franse regio schat schade onderwijsdemonstraties op 25 miljoen

LYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.

7 uur geleden
VS sturen meer marineschepen naar Midden-Oosten

SAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.

7 uur geleden
Russische luchtaanvallen treffen opnieuw belangrijke brug Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.

8 uur geleden