Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook woensdag naschokken in Turkije

Ook woensdag naschokken in Turkije

GAZIANTEP (ANP) - Ook woensdag vinden er in de grensregio van Turkije en Syrië naschokken plaats. Het Amerikaans seismologisch instituut USGS noteerde er sinds middernacht Turkse tijd acht met een kracht van 4.5 of zwaarder.

De zwaarste naschok die woensdag werd gemeten bereikte een kracht van 5.4. Naschokken van dit kaliber zijn ten opzichte van de verwoestende aardbevingen die maandag plaatsvonden licht, maar kunnen verdere schade aanrichten.

Maandag vroeg werd de regio opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 7.8, die maandagmiddag rond 13.30 uur lokale tijd werd gevolgd door een zeer krachtige naschok van 7.5.

Het USGS registreerde sinds de eerste aardbeving al bijna honderd naschokken met een kracht van 4.5 of zwaarder. Naast de wat zwaardere naschokken vinden er ook talloze lichtere naschokken plaats. De Turkse rampendienst AFAD spreekt in zijn laatste update van bijna 650 naschokken.

Meer uit Buitenland

Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

2 uur geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

2 uur geleden
Europese Commissie hekelt aangekondigde Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".

2 uur geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

3 uur geleden
VS leggen nieuwe sancties op aan 'schurkachtig' ICC

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.

3 uur geleden
Pillay wijst wereldleiders op hun verplichtingen

NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Israël hekelt toekenning Nobelprijs aan Pillay

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.

5 uur geleden