Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook WK volleybal weggehaald uit Rusland

Ook WK volleybal weggehaald uit Rusland

LAUSANNE (ANP) - Ook het WK volleybal voor mannen wordt weggehaald uit Rusland. De internationale bond FIVB had als een van de weinige organisatoren van een groot sportevenement in Rusland nog niet besloten op zoek te gaan naar een nieuwe locatie. Maar dinsdag zegt de bond in een verklaring dat het "onmogelijk is om het WK in Rusland voor te bereiden en te organiseren gezien de oorlog in Oekraïne".

"De FIVB zal op zoek gaan naar een ander gastland of gastlanden om ervoor te zorgen dat de de nationale bonden, atleten, officials en fans zich allemaal veilig en trots voelen om deel te nemen aan een vreugdevol en vreedzaam sportfeest", aldus de verklaring.

De Nederlandse volleybalbond Nevobo had maandag al laten weten dat het mannenteam niet naar het WK gaat, zolang dat in Rusland plaatsvindt. Oranje is op het evenement, dat voor 26 augustus tot en met 11 september staat gepland, samen met Argentinië, Iran en Egypte ingedeeld in poule F.

Internationaal Olympisch Comité

Rusland besloot vorige week buurland Oekraïne militair binnen te vallen. Sindsdien is er oorlog. Daarop vroeg het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorige week aan alle internationale sportbonden om geen evenementen meer in Rusland of Belarus te laten plaatsvinden. Belarus is een bondgenoot van de Russen.

Sporters, clubs, officials en nationale teams van die landen mogen voorlopig niet meer spelen in Europese volleybalcompetities, heeft Europese bond CEV bekendgemaakt. Dat volgt weer op een advies van het IOC waarin staat dat sporters uit Rusland en Belarus geweerd zouden moeten worden van internationale sportwedstrijden. Medewerkers van de nationale bonden van die landen worden geschorst uit hun functie bij de CEV, als ze die hebben.

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

3 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

5 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

6 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

6 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

6 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

6 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

8 uur geleden