Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook WK volleybal weggehaald uit Rusland

Ook WK volleybal weggehaald uit Rusland

LAUSANNE (ANP) - Ook het WK volleybal voor mannen wordt weggehaald uit Rusland. De internationale bond FIVB had als een van de weinige organisatoren van een groot sportevenement in Rusland nog niet besloten op zoek te gaan naar een nieuwe locatie. Maar dinsdag zegt de bond in een verklaring dat het "onmogelijk is om het WK in Rusland voor te bereiden en te organiseren gezien de oorlog in Oekraïne".

"De FIVB zal op zoek gaan naar een ander gastland of gastlanden om ervoor te zorgen dat de de nationale bonden, atleten, officials en fans zich allemaal veilig en trots voelen om deel te nemen aan een vreugdevol en vreedzaam sportfeest", aldus de verklaring.

De Nederlandse volleybalbond Nevobo had maandag al laten weten dat het mannenteam niet naar het WK gaat, zolang dat in Rusland plaatsvindt. Oranje is op het evenement, dat voor 26 augustus tot en met 11 september staat gepland, samen met Argentinië, Iran en Egypte ingedeeld in poule F.

Internationaal Olympisch Comité

Rusland besloot vorige week buurland Oekraïne militair binnen te vallen. Sindsdien is er oorlog. Daarop vroeg het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorige week aan alle internationale sportbonden om geen evenementen meer in Rusland of Belarus te laten plaatsvinden. Belarus is een bondgenoot van de Russen.

Sporters, clubs, officials en nationale teams van die landen mogen voorlopig niet meer spelen in Europese volleybalcompetities, heeft Europese bond CEV bekendgemaakt. Dat volgt weer op een advies van het IOC waarin staat dat sporters uit Rusland en Belarus geweerd zouden moeten worden van internationale sportwedstrijden. Medewerkers van de nationale bonden van die landen worden geschorst uit hun functie bij de CEV, als ze die hebben.

Meer uit Sport

Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

3 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

19 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

20 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

20 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

21 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

22 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

23 uur geleden