Ook WK-organisator Mexico ontslaat bondscoach na Copa América
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Met Mexico heeft nog een organisator van het komende WK voetbal zijn bondscoach ontslagen. De nationale bond FMF houdt Jaime Lozano (45) verantwoordelijk voor de vroege uitschakeling op de afgelopen Copa América en gaat op zoek naar een meer ervaren vervanger. Eerder ontsloegen de Verenigde Staten Gregg Berhalter al na een teleurstellende Copa América in eigen land.
Voor zowel de VS als Mexico zat de Copa América er na de groepsfase al op, twee jaar voordat zij samen met Canada het WK organiseren. Mexico strandde in een poule met Venezuela, Ecuador en Jamaica.
"Na de Copa América is de FMF begonnen met een analyse. Jaime Lozano kreeg een contract aangeboden tot 2030 waarin hij in de periode 2024-2026 een meer ervaren manager zal begeleiden naar ons WK. Lozano heeft ons laten weten dat hij niet verder wil. We respecteren zijn beslissing, we erkennen zijn grote professionaliteit, capaciteit en toewijding", laat de nationale bond weten in een verklaring.
Lozano was sinds een jaar bondscoach, waarin hij de Gold Cup won en de finale van de Noord-Amerikaanse Nations League verloor van de VS. Mexico zou nu Javier Aguirre willen aanstellen voor zijn derde periode als bondscoach.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden