Ook WK-organisator Mexico ontslaat bondscoach na Copa América
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Met Mexico heeft nog een organisator van het komende WK voetbal zijn bondscoach ontslagen. De nationale bond FMF houdt Jaime Lozano (45) verantwoordelijk voor de vroege uitschakeling op de afgelopen Copa América en gaat op zoek naar een meer ervaren vervanger. Eerder ontsloegen de Verenigde Staten Gregg Berhalter al na een teleurstellende Copa América in eigen land.
Voor zowel de VS als Mexico zat de Copa América er na de groepsfase al op, twee jaar voordat zij samen met Canada het WK organiseren. Mexico strandde in een poule met Venezuela, Ecuador en Jamaica.
"Na de Copa América is de FMF begonnen met een analyse. Jaime Lozano kreeg een contract aangeboden tot 2030 waarin hij in de periode 2024-2026 een meer ervaren manager zal begeleiden naar ons WK. Lozano heeft ons laten weten dat hij niet verder wil. We respecteren zijn beslissing, we erkennen zijn grote professionaliteit, capaciteit en toewijding", laat de nationale bond weten in een verklaring.
Lozano was sinds een jaar bondscoach, waarin hij de Gold Cup won en de finale van de Noord-Amerikaanse Nations League verloor van de VS. Mexico zou nu Javier Aguirre willen aanstellen voor zijn derde periode als bondscoach.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
3 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
6 uur geleden