Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Wisconsin bevestigt overwinning Biden

Ook Wisconsin bevestigt overwinning Biden

MADISON (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden is ook officieel tot winnaar uitgeroepen in Wisconsin. Het is de laatste ‘strijdstaat’ waarin het team van president Donald Trumps probeerde om de verkiezingen alsnog te winnen.

De voorzitter van de kiesraad in Wisconsin bevestigde de uitslag officieel. De tien kiesmannen die de staat heeft te vergeven gaan dus naar Biden.

In het weekend bleek dat de door Trump aangevraagde hertelling van de stemmen in Wisconsin hem niet de gewenste ommekeer heeft bezorgd. Na hertelling bleek dat Biden er zelfs nog 132 stemmen bijkreeg. Biden was in de noordelijke staat al eerder aangewezen als winnaar. Hij had al een voorsprong van iets meer dan 20.000 stemmen.

Eerder maandag bevestigde de staat Arizona dat Biden daar de presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Cruciale staten als Georgia, Michigan, Pennsylvania en Nevada hebben Biden ook tot winnaar uitgeroepen.

Meer uit Buitenland

Opnieuw vliegtuigen getroffen door bommeldingen

DEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.

8 minuten geleden
Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.

2 uur geleden
Russische centrale bank eist inbeslagname documenten Euroclear

BRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.

2 uur geleden
Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

2 uur geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

3 uur geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

6 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

6 uur geleden