
Ook werkgevers zien voorstellen NSC voor pensioenwet niet zitten
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers zijn eveneens zeer kritisch over de voorstellen van NSC voor aanpassingen aan de pensioenwet. Eerder op de dag zeiden vakbond CNV en pensioenfondsen al het plan niet te zien zitten. Volgens ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zou het doorvoeren ervan een groot risico betekenen op verslechtering van het pensioen van mensen die nu werken of al met pensioen zijn.
Regeringspartij NSC diende met coalitiegenoot BBB een plan in voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. In de ogen van de werkgevers maakt dat de kans echter groot dat het oude pensioen niet wordt omgezet.
"Als dat gebeurt, lopen werkenden compensatie mis die ze in het nieuwe stelsel wel krijgen. Met name werknemers van 40 tot 55 jaar zijn daarvan de dupe", waarschuwen VNO-NCW en MKB-Nederland in een gezamenlijke verklaring. "Omdat er een 'hek' gaat om de pensioenopbouw tot dan toe en de deelnemers die in deze 'oude' pensioenpot zitten steeds ouder worden zal voorzichtiger moeten worden belegd. Dat leidt dus tot een minder goed pensioen, waardoor vooral 50-plussers en gepensioneerden worden benadeeld."
Waarschuwing brancheorganisatie pensioenfondsen
De lobbyclubs voor het bedrijfsleven benadrukken ook dat de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel met ruime meerderheid is aangenomen in de Tweede en Eerste Kamer. De achterliggende afspraken zijn daarbij gezamenlijk gemaakt met werkgevers- en werknemersorganisaties, en de transitie is al in volle gang. "Het zou dan ook een schoolvoorbeeld van een onbetrouwbare overheid zijn als er nu zo'n ingrijpende wijziging wordt aangebracht."
Eerder waarschuwde de Pensioenfederatie, de brancheorganisatie voor pensioenfondsen, al voor de hoge kosten die de aanpassingen aan de Wet toekomst pensioenen met zich mee zouden brengen. "Ook vertraging van de transitie leidt tot fors hogere kosten", voegen de ondernemersorganisaties daaraan toe. "Het gaat dan zowel om kosten die pensioenfondsen moeten maken als om belastinginkomsten die worden misgelopen. "
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De miljoenennota bevat nauwelijks structurele maatregelen om de woningbouwopgave vlot te trekken, vindt NEPROM. Volgens de brancheorganisatie van projectontwikkelaars komt dat doordat het kabinet demissionair is en "scherpe keuzes politiek moeilijk liggen". "Maar woningzoekenden hebben daar geen boodschap aan: er is nu actie nodig."
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof wil zich bescheiden opstellen als blijkt dat de Tweede Kamer de zojuist gepresenteerde miljoenennota van zijn kabinet wil aanpassen. Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA heeft geopperd dat partijen na de verkiezingen een akkoord hierover moeten sluiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielministers David van Weel (VVD) en Mona Keijzer (BBB) gaan ondanks meerdere waarschuwingen van de Algemene Rekenkamer door met flinke bezuinigingen op de asielopvang in 2027. In dat jaar hebben de demissionaire ministers daarvoor 922 miljoen euro gereserveerd, een flinke daling ten opzichte van de 4,2 miljard euro die voor 2026 is begroot. Dat terwijl het ministerie verwacht dat het aantal asielzoekers dat wordt opgevangen juist stijgt in 2027.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil voor industrie, mobiliteit en landbouw een "streefwaarde" aan stikstofreductie in 2030 vast leggen. Hoe hoog dit percentage moet zijn, kan de BBB-minister op Prinsjesdag nog niet zeggen. Ze gaat erover in gesprek met de sectoren zelf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet opnieuw niet heeft gekozen voor "een stabiele meerjarige begroting voor asielopvang is een gemiste kans", stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in een reactie op de miljoenennota. "Stabiele financiering is een absolute voorwaarde om rust en menselijkheid in de asielopvang te krijgen en jaarlijks een miljard te besparen", aldus de organisatie.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.
2 uur geleden