Ook werkgevers zien voorstellen NSC voor pensioenwet niet zitten
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers zijn eveneens zeer kritisch over de voorstellen van NSC voor aanpassingen aan de pensioenwet. Eerder op de dag zeiden vakbond CNV en pensioenfondsen al het plan niet te zien zitten. Volgens ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zou het doorvoeren ervan een groot risico betekenen op verslechtering van het pensioen van mensen die nu werken of al met pensioen zijn.
Regeringspartij NSC diende met coalitiegenoot BBB een plan in voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. In de ogen van de werkgevers maakt dat de kans echter groot dat het oude pensioen niet wordt omgezet.
"Als dat gebeurt, lopen werkenden compensatie mis die ze in het nieuwe stelsel wel krijgen. Met name werknemers van 40 tot 55 jaar zijn daarvan de dupe", waarschuwen VNO-NCW en MKB-Nederland in een gezamenlijke verklaring. "Omdat er een 'hek' gaat om de pensioenopbouw tot dan toe en de deelnemers die in deze 'oude' pensioenpot zitten steeds ouder worden zal voorzichtiger moeten worden belegd. Dat leidt dus tot een minder goed pensioen, waardoor vooral 50-plussers en gepensioneerden worden benadeeld."
Waarschuwing brancheorganisatie pensioenfondsen
De lobbyclubs voor het bedrijfsleven benadrukken ook dat de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel met ruime meerderheid is aangenomen in de Tweede en Eerste Kamer. De achterliggende afspraken zijn daarbij gezamenlijk gemaakt met werkgevers- en werknemersorganisaties, en de transitie is al in volle gang. "Het zou dan ook een schoolvoorbeeld van een onbetrouwbare overheid zijn als er nu zo'n ingrijpende wijziging wordt aangebracht."
Eerder waarschuwde de Pensioenfederatie, de brancheorganisatie voor pensioenfondsen, al voor de hoge kosten die de aanpassingen aan de Wet toekomst pensioenen met zich mee zouden brengen. "Ook vertraging van de transitie leidt tot fors hogere kosten", voegen de ondernemersorganisaties daaraan toe. "Het gaat dan zowel om kosten die pensioenfondsen moeten maken als om belastinginkomsten die worden misgelopen. "
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
18 uur geleden