Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook wereldbeker van Doha vervalt voor turners

Ook wereldbeker van Doha vervalt voor turners

BEEKBERGEN (ANP) - Het wordt steeds lastiger voor gymnastiekbond KNGU de topturners een fatsoenlijk programma te bieden in de aanloop naar de Olympische Spelen. Technisch directeur Mark Meijer meldde maandag een nieuwe afgelasting. De wereldbekerwedstrijd van Doha. die half maart zou worden gehouden, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. "Nu blijft alleen het EK over", treurde Meijer, die bovendien niet weet hoe het nu met de olympische kwalificatie afloopt.

Epke Zonderland zou deelname aan de Spelen alleen nog kunnen verspelen als zijn enig overgebleven concurrent, de Japanner Hidetaka Miyachi, zich niet zou melden in Doha. Hij stond niet op de voorlopige lijst, waardoor Zonderland redelijk zeker is. "Maar we wachten nog op bevestiging", zei Meijer maandag bij een bijpraatsessie. "Ons streven was om al onze kandidaten voor de Spelen een goede internationale wedstrijd te laten turnen, maar dat wordt moeilijk."

Nederland heeft zich met een vrouwenteam geplaatst voor de Spelen. Bij de mannen is Bart Deurloo zeker van deelname en Zonderland officieus ook. Casimir Schmidt hoopt zich bij de EK, eind april in Basel, als allrounder te plaatsen.

Goede afspraken

Meijer vertelde verder dat Eythora Thorsdottir zich blijft melden voor de zogenoemde nationale teammomenten in Heerenveen. "Dat is voldoende voor mij, we hebben goede afspraken gemaakt", aldus Meijer. De Rotterdamse traint verder bij Pax in Hoofddorp met Patrick Kiens, haar coach die bij de KNGU niet welkom is. Meijer verbrak de samenwerking met de in opspraak geraakte coach tegen wie mogelijk een onderzoek loopt bij het Instituut Sportrechtspraak wegens grensoverschrijdend gedrag.

De KNGU gaat in april open kwalificatiewedstrijden houden en zal in juni op basis van twee interne wedstrijden de samenstelling van de olympische ploeg bij de vrouwen bepalen.

Meer uit Sport

Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

1 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

3 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

14 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

14 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

17 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

18 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

1 dag geleden