Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook wereldbeker van Doha vervalt voor turners

Ook wereldbeker van Doha vervalt voor turners

BEEKBERGEN (ANP) - Het wordt steeds lastiger voor gymnastiekbond KNGU de topturners een fatsoenlijk programma te bieden in de aanloop naar de Olympische Spelen. Technisch directeur Mark Meijer meldde maandag een nieuwe afgelasting. De wereldbekerwedstrijd van Doha. die half maart zou worden gehouden, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. "Nu blijft alleen het EK over", treurde Meijer, die bovendien niet weet hoe het nu met de olympische kwalificatie afloopt.

Epke Zonderland zou deelname aan de Spelen alleen nog kunnen verspelen als zijn enig overgebleven concurrent, de Japanner Hidetaka Miyachi, zich niet zou melden in Doha. Hij stond niet op de voorlopige lijst, waardoor Zonderland redelijk zeker is. "Maar we wachten nog op bevestiging", zei Meijer maandag bij een bijpraatsessie. "Ons streven was om al onze kandidaten voor de Spelen een goede internationale wedstrijd te laten turnen, maar dat wordt moeilijk."

Nederland heeft zich met een vrouwenteam geplaatst voor de Spelen. Bij de mannen is Bart Deurloo zeker van deelname en Zonderland officieus ook. Casimir Schmidt hoopt zich bij de EK, eind april in Basel, als allrounder te plaatsen.

Goede afspraken

Meijer vertelde verder dat Eythora Thorsdottir zich blijft melden voor de zogenoemde nationale teammomenten in Heerenveen. "Dat is voldoende voor mij, we hebben goede afspraken gemaakt", aldus Meijer. De Rotterdamse traint verder bij Pax in Hoofddorp met Patrick Kiens, haar coach die bij de KNGU niet welkom is. Meijer verbrak de samenwerking met de in opspraak geraakte coach tegen wie mogelijk een onderzoek loopt bij het Instituut Sportrechtspraak wegens grensoverschrijdend gedrag.

De KNGU gaat in april open kwalificatiewedstrijden houden en zal in juni op basis van twee interne wedstrijden de samenstelling van de olympische ploeg bij de vrouwen bepalen.

Meer uit Sport

Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

1 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

11 uur geleden
Hamilton wil gedragsregels zwart-op-wit na incident met Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.

12 uur geleden
Volleybalsters Turkije prolongeren Europese titel

ISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Townsend en bereikt kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.

15 uur geleden
Antonelli kan zege in thuisrace in Monza nog niet bevatten

MONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.

16 uur geleden
Verstappen is blij met zijn podiumplaats in GP van Italië

MONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.

16 uur geleden