Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Wall Street toont herstel na recente verliezen

Ook Wall Street toont herstel na recente verliezen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden woensdag duidelijk herstel na de koersverliezen in de afgelopen dagen. Een stabilisatie van de prijzen van grondstoffen zorgde in Europa ook al voor flinke hogere beurskoersen. De markten blijven echter zeer grillig door de onzekerheid die is ontstaan door de oorlog in Oekraïne, waarbij grote koersdalingen worden afgewisseld met sterke oplevingen.

Beleggers houden de ontwikkelingen rond Oekraïne dan ook scherp in de gaten. Een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het omverwerpen van de Oekraïense regering volgens haar niet tot de Russische plannen behoort en dat Rusland zijn doel het liefst wil bereiken via gesprekken. Verder wordt uitgekeken naar de ontmoeting van de ministers van buitenlandse zaken van Rusland en Oekraïne op donderdag in Turkije.

Een woordvoerder van het Kremlin stelde daarentegen dat de Verenigde Staten Rusland "economisch de oorlog" hebben verklaard. Moskou zegt serieus te gaan nadenken over wat te doen nadat de Amerikaanse president Joe Biden dinsdag besloot tot een importverbod op fossiele brandstoffen uit Rusland. Eerder legde het land al sancties op aan Russische banken, bestuurders en de centrale bank van het land.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,8 procent hoger op 33.226 punten. De brede S&P 500 won 2 procent tot 4253 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 2,4 procent tot 13.114 punten.

Olieprijzen

De olieprijzen, die de afgelopen dagen sterk zijn gestegen, gingen omlaag. De VS hebben de import van olie, gas en kolen uit Rusland verboden, maar kochten sowieso al weinig van deze grondstoffen van het land. Het Verenigd Koninkrijk wil de aankoop van Russisch olie pas later dit jaar stoppen en de EU stelt geen verbod op Russische olie en gas in. Wel wil Brussel de afname van gas uit het land flink verminderen.

Een vat Brentolie werd 5 procent goedkoper op 121,56 dollar en Amerikaanse olie daalde 4,8 procent in prijs tot 117,70 dollar per vat. Amerikaanse oliemaatschappijen als ExxonMobil en Chevron, die eerder juist sterk profiteerden van de hogere olieprijzen, verloren respectievelijk 3 en 2,8 procent.

PayPal

Bumble werd bijna 40 procent meer waard na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook verhoogden analisten van BMO het advies voor het aandeel van het datingbedrijf, dat volgens hen met bijna 200 procent in koers kan stijgen. Soepfabrikant Campbell Soup, die ook met cijfers kwam, won 2,3 procent. PayPal steeg 3,4 procent, ondanks een adviesverlaging door analisten van Bank of America.

De euro was 1,1044 dollar waard, tegenover 1,0884 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

3 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

4 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

5 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

7 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

7 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

8 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

8 uur geleden