Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Wall Street maakt sprongetje

Ook Wall Street maakt sprongetje

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten aan de nieuwe sessie begonnen, waarmee wordt voortgeborduurd op de sterke koerswinsten van een dag eerder. Het optimisme over een mogelijke afvlakking van de coronapandemie biedt steun aan het sentiment onder beleggers op Wall Street. Ook oplopende olieprijzen deden het sentiment goed.

De Dow-Jonesindex stond na een paar minuten handelen 3,5 procent hoger op 22.453 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 3 procent vooruit tot 2742 punten en techbeurs Nasdaq won 2,4 procent tot 8105 punten.

In enkele zwaar getroffen landen lijkt het aantal besmettingsgevallen een daling in te zetten. In China is sinds januari voor het eerst niemand overleden aan de gevolgen van het coronavirus. De Europese epicentra, Spanje en Italië, laten zien dat de verspreiding van het longvirus vertraagt. Op economisch gebied werd gemeld dat het vertrouwen van kleine ondernemers in de Verenigde Staten is gekelderd door de coronacrisis.

Olieprijzen

De olieprijzen namen toe door de hoop dat Rusland en Saudi-Arabië later deze week een wapenstilstand kunnen sluiten in hun prijzenoorlog en de productie gaan verlagen. Olie- en gasconcern ExxonMobil gaf tevens aan het mes te zetten in zijn investeringen door de gedaalde olieprijzen. Het aandeel won 5,4 procent. Oliedienstverlener Halliburton (plus 7,8 procent) liet weten dat het salaris van het topmanagement wordt verlaagd en dat banen worden geschrapt.

Levensmiddelenproducent Kraft Heinz won 2,7 procent. Het concern heeft zijn verkopen de laatste tijd stevig opgevoerd dankzij de coronacrisis. Kraft Heinz denkt flink te profiteren van het massale gehamster vanwege de coranapandemie.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

6 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

7 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

8 uur geleden
AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

10 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

11 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

11 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

13 uur geleden