
Ook VVD vindt respons kabinet op frauderapport onder de maat
DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij VVD deelt veel van de kritiek van de oppositie op de reactie van het kabinet op de uitkomsten van de parlementaire enquête over het fraudebeleid van de overheid. De brief die de Tweede Kamer daar vorige maand over ontving was "teleurstellend" en "maakt pijnlijk duidelijk dat er nog veel, héél veel moet gebeuren", zei Kamerlid Wendy van Eijk woensdag in een debat over het enquêterapport.
Anders dan de linkse oppositie vindt de VVD niet dat alle aanbevelingen van de enquêtecommissie direct moeten worden opgevolgd. "Wij begrijpen dat het voorbereiden van wetgeving zorgvuldig moet, en dat er in de uitwerking nog heel veel keuzes te maken zijn", zei Van Eijk. Daar moet ook de Kamer over mee kunnen praten. "Anders zouden we onze eigen rol ook weinig serieus nemen."
Van Eijk vindt wel dat sommige aanbevelingen te makkelijk terzijde zijn geschoven. Zo begrijpt zij er niets van dat het kabinet geen werk wil maken van een recht op persoonlijk contact met de overheid. Burgers en bedrijven moeten ook wat de liberalen betreft in geval van nood kunnen aankloppen, al is het maar via de telefoon. "Dat kan toch niet zo ingewikkeld zijn?"
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - In de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee hebben de nabestaanden in hun spreekrecht de schipper van de watertaxi en de kapitein van de snelboot opgeroepen hun fouten te erkennen. "Hoe moeilijk kan het zijn, om de verantwoordelijkheid voor je fouten te nemen", zei de vrouw die door de aanvaring zowel haar 46-jarige echtgenoot als 12-jarige zoon verloor.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes is dinsdag in het gerechtshof in Amsterdam verschenen voor een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. De 33-jarige Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank veroordeelde hem eerder tot in totaal 7,5 jaar cel.
13 minuten geledenARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon wordt niet vervolgd omdat hij ingreep toen actievoerders wilden demonstreren tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans tijdens Bevrijdingsdag in Wageningen. De zaak tegen hem wordt geseponeerd, net als die tegen vijf demonstranten, meldt het Openbaar Ministerie.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse brandweerlieden gaan naar Spanje om hun collega's daar te helpen bij de bestrijding van natuurbranden. Dat gebeurt in de regio Galicië, in het noordwesten van Spanje, meldt de Raad van Commandanten en Directeuren Veiligheidsregio (RCDV), waaronder de brandweerkorpsen vallen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Veertien soorten vogels legden 77 eieren voor de camera's van Beleef de Lente, waarmee mensen in vogelnesten door het hele land kunnen kijken. Dat zijn meer eieren dan ooit, meldt Vogelbescherming Nederland dinsdag. In totaal kwamen er 71 kuikens uit, die het nest allemaal hebben verlaten.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De NS en Arriva zetten ook dit jaar in de dagen rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra treinen in van en naar Nijmegen. In de vroege ochtend rijdt de NS met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Overdag, 's avonds en in de nacht rijden er de hele week extra en langere treinen van en naar Nijmegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moet meer worden gedaan om stemmen makkelijker te maken voor gevangenen, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Nu gebeurt er nog te weinig voor deze groep. "Daarmee gaan veel stemmen verloren", concludeert de raad.
2 uur geleden