Ook VVD-leider Yeşilgöz spreekt met Israëlische minister Saar
DEN HAAG (ANP) - Ook VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft gesproken met de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Gideon Saar, over de aanvallen op voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam in de nacht van donderdag op vrijdag.
Ze heeft Saar laten weten "dat we niet rusten totdat de gasten die hierachter zitten opgepakt zijn en deze stroom van Jodenhaat een halt is toegeroepen", liet Yeşilgöz weten op X. Ze sprak eerder op de dag ook met mensen uit de Joodse gemeenschap.
Toen Saar vrijdag in Nederland aankwam had hij ook al een gesprek met PVV-leider Geert Wilders en minister David van Weel van Justitie en Veiligheid. Ook minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken overlegt nog met Saar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van Partij voor de Dieren Esther Ouwehand heeft een interview met De Twentsche Courant Tubantia op de Universiteit Twente in Enschede afgezegd. Zij zou daar vrijdag aanschuiven in een reeks waar veel lijsttrekkers langskomen.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De maatregelen die Nederland tegen chipmaker Nexperia heeft genomen, gaan over "het wanbestuur van de CEO, en zijn geen maatregelen tegen China", zei demissionair premier Dick Schoof voor de EU-top in Brussel.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat alleen samen met de VVD in een coalitie als er niet wordt bezuinigd op onderwijs, zegt partijleider Rob Jetten in RTL Nieuws. De VVD wil 1,5 miljard euro minder uitgeven aan onderwijs. Volgens het Centraal Planbureau (CPB) pakken de plannen van de VVD slecht uit voor leerlingen met een achterstand, mbo'ers en het "menselijk kapitaal" op de arbeidsmarkt.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal "baalt" naar eigen zeggen van de uitspraken die hij deed in Nieuwsuur over homoseksuele leerlingen op reformatorische scholen. Te gast bij Nieuwsuur kreeg Bontenbal dinsdag een filmpje te zien van een oud-leerling van een reformatorische school die vertelde dat hij wel uit de kast mocht komen, maar dat eigenlijk niet in de praktijk mocht brengen.
1 dag geledenAMMAN (ANP) - Er moet snel overeenstemming komen over fase twee van het Amerikaanse vredesplan voor Gaza. "Deze periode moet niet te lang duren", zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) na een bezoek aan een centrum in Jordanië waar Palestijnse agenten worden getraind.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-lijsttrekker Frans Timmermans heeft vrijwilligers in Amsterdam aangemoedigd om nog zo zichtbaar mogelijk te zijn om zo de PVV nog in te halen bij de verkiezingen. "Ik geloof dat wij nog de grootste partij kunnen worden."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een week voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn de meeste problemen met niet-bezorgde stempassen opgelost of zijn de stempassen onderweg. Dat melden PostNL en de gemeenten waar kiezers meldden dat ze geen kaart hadden ontvangen.
1 dag geleden