Ook vrijdagavond en zaterdag code geel voor gladheid
DE BILT (ANP) - Vrijdagavond en zaterdag geldt in een deel van Nederland code geel voor gladheid. Eerder werd al code geel afgegeven voor zondag, voor het hele land.
Tot zaterdagochtend kan het in het midden, noorden en oosten plaatselijk glad worden door winterse buien, bevriezing van natte wegen of een combinatie daarvan, meldt het KNMI. In de nacht van zaterdag op zondag kan sneeuw voor gladheid zorgen. Ook kan de sneeuw het zicht beperken en kan het verkeer er hinder van ondervinden. Dat kan leiden tot vertragingen. De verwachting is dat er zondagochtend op veel plaatsen 1 tot 3 centimeter sneeuw valt, in het midden van het land kan 3 tot 5 centimeter vallen.
De sneeuw gaat zondagochtend over in regen, dat begint in het zuidwesten. In het begin van de middag gebeurt dat ook in het noordoosten. De gladheid verdwijnt dan weer.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
2 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
4 uur geleden