Ook vrijdagavond en zaterdag code geel voor gladheid
DE BILT (ANP) - Vrijdagavond en zaterdag geldt in een deel van Nederland code geel voor gladheid. Eerder werd al code geel afgegeven voor zondag, voor het hele land.
Tot zaterdagochtend kan het in het midden, noorden en oosten plaatselijk glad worden door winterse buien, bevriezing van natte wegen of een combinatie daarvan, meldt het KNMI. In de nacht van zaterdag op zondag kan sneeuw voor gladheid zorgen. Ook kan de sneeuw het zicht beperken en kan het verkeer er hinder van ondervinden. Dat kan leiden tot vertragingen. De verwachting is dat er zondagochtend op veel plaatsen 1 tot 3 centimeter sneeuw valt, in het midden van het land kan 3 tot 5 centimeter vallen.
De sneeuw gaat zondagochtend over in regen, dat begint in het zuidwesten. In het begin van de middag gebeurt dat ook in het noordoosten. De gladheid verdwijnt dan weer.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is opgelopen naar 2162. Dat is het hoogste aantal sinds begin november. In het complex verblijven 74 mensen meer dan op maandag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het centrum van Amsterdam krijgt deze zomer een Walk of Pride, een looproute met speciale tegels waarop de namen staan van "helden uit de internationale lhbtiq+-gemeenschap". De gemeente laat weten dat de eerste 52 tegels worden onthuld tijdens het evenement WorldPride. Daar draagt de gemeente 50.000 euro subsidie aan bij.
3 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
18 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
20 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
21 uur geleden