Ook vrijdag spoorproblemen rond Groningen door verzakkingen
GRONINGEN (ANP) - Het treinverkeer van vervoerders NS en Arriva tussen de stations Groningen en Groningen Europapark ligt ook vrijdag stil, meldt spoorbeheerder ProRail. Er zijn nog altijd problemen met het spoor op dat traject door verzakkingen. ProRail hoopt dat de treinen vanaf zaterdag weer kunnen rijden.
Door de problemen rijdt Arriva vrijdag ook op andere trajecten met minder treinen. Het gaat om de extra ritten die in de spits worden gereden tussen Groningen en Winschoten, tussen Groningen en Warffum en tussen Leeuwarden en Sneek. Een opstelterrein voor treinen in Groningen is door de verzakking niet goed bereikbaar, waardoor er minder treinen beschikbaar zijn.
De verzakkingen werden zondag ontdekt bij onderhoudswerkzaamheden. Het bleek dat er veel zand was weggespoeld onder het spoor. Het herstel verliep afgelopen week moeizaam. Dinsdag en woensdag werd aan het herstel gewerkt, maar spoelden zand en ballast na een wolkbreuk opnieuw weg. Ook ontstond er een zinkgat.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
48 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
8 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
14 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
14 uur geleden