Ook vrijdag spoorproblemen rond Groningen door verzakkingen
GRONINGEN (ANP) - Het treinverkeer van vervoerders NS en Arriva tussen de stations Groningen en Groningen Europapark ligt ook vrijdag stil, meldt spoorbeheerder ProRail. Er zijn nog altijd problemen met het spoor op dat traject door verzakkingen. ProRail hoopt dat de treinen vanaf zaterdag weer kunnen rijden.
Door de problemen rijdt Arriva vrijdag ook op andere trajecten met minder treinen. Het gaat om de extra ritten die in de spits worden gereden tussen Groningen en Winschoten, tussen Groningen en Warffum en tussen Leeuwarden en Sneek. Een opstelterrein voor treinen in Groningen is door de verzakking niet goed bereikbaar, waardoor er minder treinen beschikbaar zijn.
De verzakkingen werden zondag ontdekt bij onderhoudswerkzaamheden. Het bleek dat er veel zand was weggespoeld onder het spoor. Het herstel verliep afgelopen week moeizaam. Dinsdag en woensdag werd aan het herstel gewerkt, maar spoelden zand en ballast na een wolkbreuk opnieuw weg. Ook ontstond er een zinkgat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
2 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
5 uur geleden