
Ook vraag naar tweedehands Tesla's flink afgenomen
AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar tweedehands Tesla's is de afgelopen maanden duidelijk afgenomen. De verkopen van nieuwe wagens van het Amerikaanse merk waren eerder al flink gekelderd. "Ook op de occasionmarkt lijken consumenten niet meer warm te lopen voor de elektrische auto's van Elon Musk", stelt occasionplatform AutoTrack op basis van eigen cijfers.
Deskundige Tim Roks ziet sinds februari veel minder zoekopdrachten naar Tesla-wagens op het platform. "In de periode van oktober 2024 tot en met januari dit jaar was er veel media-aandacht voor Musk en Tesla, waardoor op AutoTrack het aantal zoekopdrachten naar het elektrische automerk en het instapmodel - Model 3 - meer dan verdubbelde. Inmiddels is het beeld compleet omgedraaid", zegt hij. "De zoekvraag naar Tesla en Model 3 ligt respectievelijk 65 procent en 72 procent lager dan eerst."
Ook in cijfers van autobrancheclub BOVAG is een afname te zien. In juli werden ruim 1300 gebruikte Tesla's verkocht, tegen bijna 2300 in januari. Het omslagpunt is ook in deze cijfers duidelijk in februari. Wel lagen de verkopen vorige maand hoger dan een jaar terug. In juli vorig jaar wisselden bijna 1200 gebruikte Tesla's van eigenaar.
Concurrentie
De verkopen van nieuwe Tesla's lijden al enige tijd onder de ophef rond topman Musk. Hij sneed als adviseur van president Donald Trump fors in de Amerikaanse overheidsuitgaven. Ook bemoeide hij zich met de politiek in Duitsland. Dit kwam het merk verspreid over de wereld op protestacties en boycots te staan.
Tesla kampt ook met steeds meer concurrentie. "Tesla is allang niet meer de enige aanbieder van elektrische auto's", merkt Roks op. "Er is meer keuze dan ooit en vooral de Chinese modellen zijn in veel gevallen goedkoper dan de auto's van Tesla."
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM is geraakt door een lek van persoonsgegevens. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er iets misgegaan bij een extern platform dat KLM gebruikt voor zijn klantenservice. Daarbij is onrechtmatig toegang verkregen tot informatie van klanten, stelt KLM in een verklaring.
21 minuten geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Disney heeft het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan met zijn streamingdiensten. Het ook in Nederland beschikbare Disney+ kreeg er in april, mei en juni 1,8 miljoen abonnees bij.
25 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft afgelopen kwartaal meer aan burgers en andere snacks verkocht. Ook in thuismarkt de Verenigde Staten gingen de verkopen omhoog, wat suggereert dat campagnes gericht op popcultuur en budgetmaaltijden helpen om de economische onzekerheid bij Amerikaanse consumenten te compenseren.
33 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal van dit jaar. De resultaten vielen beter uit dan kenners hadden verwacht. Om aandeelhouders te belonen gaat de taxi- en bezorgdienst voor 20 miljard dollar (ruim 17 miljard euro) aan eigen aandelen inkopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido compenseert klanten in de regio Rotterdam en delen van Noord-Holland voor de langdurige storing met mobiel bellen, sms'en en internet van vorige week. In die gebieden hadden klanten langer dan twaalf uur last van de storing van afgelopen vrijdag en zaterdag. Klanten in Amsterdam vallen niet onder de wettelijk verplichte compensatieregeling, omdat het probleem hier sneller was verholpen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft afspraken gemaakt met pilotenvakbond VNV, waardoor de maatschappij veel meer denkt te kunnen vliegen. Volgens de deal werken piloten in het zomerseizoen van 2026 bijvoorbeeld een dag extra per maand. Ook kunnen piloten eens per kwartaal een extra dag in het weekend werken.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft in het tweede kwartaal van dit jaar geprofiteerd van een verrassend sterke vraag naar zijn oudere medicijnen. Het Duitse concern, dat nog altijd kampt met hoge kosten en schadevergoedingen van de rechtszaken rond de omstreden onkruidverdelger Roundup, kon daardoor de verwachtingen voor 2025 verhogen.
4 uur geleden