Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook voorzitter failliet bloedtestbedrijf Theranos pleegde fraude

Ook voorzitter failliet bloedtestbedrijf Theranos pleegde fraude

SAN JOSE (ANP) - Oud-voorzitter Ramesh 'Sunny' Balwani van techbedrijf Theranos, dat bloedtests uit wilde voeren met slechts een paar druppels bloed, is schuldig bevonden aan fraude. Een jury in San Jose acht hem schuldig aan alle aanklachten tegen hem. Balwani leidde Theranos samen met topvrouw Elizabeth Holmes en had ook een relatie met haar. De twee verdoezelden het feit dat de machines van Theranos niet goed werkten.

De veroordeling betekent dat Balwani tot wel twintig jaar gevangenisstraf kan krijgen, net als Holmes. Zij werd eerder dit jaar al veroordeeld. Hoe hoog de straffen uitvallen moet later nog blijken. De rechters in beide zaken moeten de straf nog bepalen.

Zowel Holmes als Balwani is schuldig bevonden aan het misleiden van investeerders. Ze logen over wat de machines van Theranos konden en hoe accuraat ze waren. De opkomst en neergang van het bedrijf zijn de inspiratie geworden voor boeken, podcasts en tv-series.

Holmes voerde in haar zaak aan dat Balwani, die 19 jaar ouder is, haar emotioneel en seksueel zou hebben mishandeld. De jury ging daar echter niet in mee en veroordeelde haar.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

1 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

4 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

5 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

7 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiƫle concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

7 uur geleden