Ook voorverkiezingen Georgia uitgesteld
WASHINGTON (ANP) - De voorverkiezingen van de Democraten en Republikeinen in de Amerikaanse staat Georgia, die voor 24 maart op het programma stonden, zijn uitgesteld tot 19 mei vanwege het nieuwe coronavirus. Dat schrijft de krant Atlanta Journal Constitution.
Vrijdag zijn de voorverkiezingen in de staat Louisiana al verplaatst van 4 april naar 20 juni. De voorverkiezingen zijn bedoeld om de officiële presidentskandidaten van de partijen te kiezen. De winnaars nemen het tegen elkaar op tijdens de presidentsverkiezingen in november.
Komende dinsdag staan voorverkiezingen op het programma in Arizona, Illinois, Ohio en Florida. Die staten hebben laten weten de stembusgang gewoon door te laten gaan. Er worden wel extra maatregelen genomen om ervoor te zorgen dat de stemhokjes schoon blijven.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.
13 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.
31 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als bij een EU-lidstaat ernstige tekortkomingen rondom grensbewaking worden geconstateerd, kan het land worden geschorst uit het Schengenverdrag. Dat zegt een hooggeplaatste EU-ambtenaar vrijdag.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een rechtbank in Sri Lanka heeft een voormalige politiechef ter dood veroordeeld, omdat hij in 2019 dodelijke bomaanslagen in het land niet heeft weten te voorkomen. Daarbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders. Meer dan 500 mensen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gereageerd op de aankomst van tienduizenden migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Trump noemde het volgens Fox News "verschrikkelijk" en zei dat de Verenigde Staten hetzelfde lot wacht als de Democraten aan de macht komen.
2 uur geleden