Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook voor toernooi Monte Carlo heeft Djokovic vaccinatie nodig

Ook voor toernooi Monte Carlo heeft Djokovic vaccinatie nodig

MONTE CARLO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is meer dan welkom op het ATP-toernooi van Monte Carlo, mits hij de coronaregels van de Franse overheid respecteert. Dat heeft toernooidirecteur Zeljko Franulovic laten weten. "Om Frankrijk binnen te komen, is de eerste regel dat je gevaccineerd moet zijn", zei Franulovic, die zo duidelijk maakte dat Djokovic niet op een medische vrijstelling moet rekenen. Het graveltoernooi in Monaco begint op 9 april.

Rond Djokovic ontstond in januari een rel toen hij niet aan de Australian Open mocht meedoen. De Servische nummer 1 van de wereld dacht met een vrijstelling onder de eis tot vaccinatie tegen corona in Australië uit te komen, maar werd uiteindelijk het land uitgestuurd.

Woensdag meldde de organisatie van het prestigieuze toernooi in Indian Wells dat Djokovic op de voorlopige deelnemerslijst staat, maar dat alleen spelers die volledig tegen het coronavirus zijn gevaccineerd in maart op het toernooi mogen uitkomen. Vanuit Monte Carlo klinkt nu hetzelfde geluid. "We hopen dat Djokovic erbij is, maar een toernooi is belangrijker dan één speler", aldus Franulovic. Djokovic kan hetzelfde probleem verwachten wanneer hij in mei op Roland Garros wil uitkomen.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

9 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

10 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

11 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

11 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

12 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

18 uur geleden