Ook voor toernooi Monte Carlo heeft Djokovic vaccinatie nodig
MONTE CARLO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is meer dan welkom op het ATP-toernooi van Monte Carlo, mits hij de coronaregels van de Franse overheid respecteert. Dat heeft toernooidirecteur Zeljko Franulovic laten weten. "Om Frankrijk binnen te komen, is de eerste regel dat je gevaccineerd moet zijn", zei Franulovic, die zo duidelijk maakte dat Djokovic niet op een medische vrijstelling moet rekenen. Het graveltoernooi in Monaco begint op 9 april.
Rond Djokovic ontstond in januari een rel toen hij niet aan de Australian Open mocht meedoen. De Servische nummer 1 van de wereld dacht met een vrijstelling onder de eis tot vaccinatie tegen corona in Australië uit te komen, maar werd uiteindelijk het land uitgestuurd.
Woensdag meldde de organisatie van het prestigieuze toernooi in Indian Wells dat Djokovic op de voorlopige deelnemerslijst staat, maar dat alleen spelers die volledig tegen het coronavirus zijn gevaccineerd in maart op het toernooi mogen uitkomen. Vanuit Monte Carlo klinkt nu hetzelfde geluid. "We hopen dat Djokovic erbij is, maar een toernooi is belangrijker dan één speler", aldus Franulovic. Djokovic kan hetzelfde probleem verwachten wanneer hij in mei op Roland Garros wil uitkomen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden