Ook Vondrousova niet te spreken over WTA Finals in Mexico
CANCUN (ANP) - Wimbledon-kampioene Marketa Vondrousova heeft, in navolging van tennisster Aryna Sabalenka, forse kritiek geuit op de organisatie van de WTA Finals in het Mexicaanse Cancun. Vondrousova is niet te spreken over de hardcourtbaan van het prestigieuze eindejaarstoernooi met de beste acht tennissters ter wereld. Volgens de 24-jarige Tsjechische stuitert de bal niet goed op de baan en is het stadion niet gereed voor het spelen van toptennis.
"Mijn eerste WTA Finals is helemaal niet wat ik me ervan had voorgesteld", zegt Vondrousova op Instagram. "We werken het hele jaar hard om naar de Finals te gaan en dan is het uiteindelijk gewoon een teleurstelling. We hebben het gevoel dat niemand naar ons luistert."
Afgelopen weekend liet Sabalenka, de huidige nummer 1 van de wereld, al weten dat zich niet veilig voelt in het tijdelijke stadion dat pas op het laatste moment voor het toernooi is aangelegd. "Ik ben erg teleurgesteld over de WTA en over mijn ervaring tot nu toe bij de WTA Finals", stelde de Belarussische. "Als speelster heb ik het gevoel dat de WTA geen respect voor mij heeft. Eerlijk gezegd voel ik me niet veilig bij het idee dat ik lang op deze baan moet spelen."
De WTA Finals duren tot en met zondag. Cancun werd pas op 7 september officieel aangewezen als gaststad van het evenement.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
20 uur geleden