Ook Vondrousova niet te spreken over WTA Finals in Mexico
CANCUN (ANP) - Wimbledon-kampioene Marketa Vondrousova heeft, in navolging van tennisster Aryna Sabalenka, forse kritiek geuit op de organisatie van de WTA Finals in het Mexicaanse Cancun. Vondrousova is niet te spreken over de hardcourtbaan van het prestigieuze eindejaarstoernooi met de beste acht tennissters ter wereld. Volgens de 24-jarige Tsjechische stuitert de bal niet goed op de baan en is het stadion niet gereed voor het spelen van toptennis.
"Mijn eerste WTA Finals is helemaal niet wat ik me ervan had voorgesteld", zegt Vondrousova op Instagram. "We werken het hele jaar hard om naar de Finals te gaan en dan is het uiteindelijk gewoon een teleurstelling. We hebben het gevoel dat niemand naar ons luistert."
Afgelopen weekend liet Sabalenka, de huidige nummer 1 van de wereld, al weten dat zich niet veilig voelt in het tijdelijke stadion dat pas op het laatste moment voor het toernooi is aangelegd. "Ik ben erg teleurgesteld over de WTA en over mijn ervaring tot nu toe bij de WTA Finals", stelde de Belarussische. "Als speelster heb ik het gevoel dat de WTA geen respect voor mij heeft. Eerlijk gezegd voel ik me niet veilig bij het idee dat ik lang op deze baan moet spelen."
De WTA Finals duren tot en met zondag. Cancun werd pas op 7 september officieel aangewezen als gaststad van het evenement.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
13 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
13 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
14 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
16 uur geleden