Ook vluchten op Eindhoven en Rotterdam geschrapt om Eunice
ROTTERDAM (ANP) - Ook op Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport zijn vrijdag vluchten uitgevallen door de harde wind die gepaard gaat met storm Eunice. In Rotterdam gaat het vooralsnog om tien van de in totaal dertig vluchten die gepland zijn. Op de luchthaven in Eindhoven lijkt de overlast mee te vallen en gaat het om twee vluchten.
In de regio Rotterdam geldt vrijdagmiddag code rood vanwege Eunice en worden windstoten tot 130 kilometer per uur verwacht. Een woordvoerder zegt dat het goed mogelijk is dat er nog meer vluchten gaan uitvallen en reizigers vertraging oplopen. Wel benadrukt hij dat het schrappen van vluchten aan de luchtvaartmaatschappijen is.
De luchthaven kan in overleg met de luchtverkeersleiding wel besluiten het vliegveld te sluiten, maar dat is nu niet aan de orde. Volgens de zegsman hebben de piloten ondanks de storm een gunstige windrichting om te landen.
Veiligheid
"De vraag is meer of je passagiers veilig uit het vliegtuig kunt laten stappen, omdat wij daar trappen voor gebruiken en geen slurven. Die trappen moeten veilig kunnen blijven staan." Of dat het geval is, moet later op vrijdag blijken als de wind toeneemt. "Daar is nog geen beslissing over genomen. De komende uren worden spannend."
Op Eindhoven Airport is de overlast door Eunice "heel beperkt", zegt een woordvoerder. Het vliegschema staat op twee vluchten na nog overeind. "We liggen toch iets verder van de kust af dan Schiphol en Rotterdam", legt de woordvoerder uit.
Windrichting
Ook in Eindhoven is de windrichting gunstig. "Maar verandert dat, dan verandert alles. We moeten even afwachten hoe dit zich gaat ontwikkelen wat de maatschappijen gaan doen." Uit voorzorg zijn losse voorwerpen op de platforms al naar binnen verplaatst.
Op Schiphol werden vrijdagochtend zo'n 300 vluchten geannuleerd in verband met de storm. Reizigers wordt aangeraden de website van hun luchthaven en vliegmaatschappij scherp in de gaten te houden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
4 uur geleden