Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook vluchten op Eindhoven en Rotterdam geschrapt om Eunice

Ook vluchten op Eindhoven en Rotterdam geschrapt om Eunice

ROTTERDAM (ANP) - Ook op Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport zijn vrijdag vluchten uitgevallen door de harde wind die gepaard gaat met storm Eunice. In Rotterdam gaat het vooralsnog om tien van de in totaal dertig vluchten die gepland zijn. Op de luchthaven in Eindhoven lijkt de overlast mee te vallen en gaat het om twee vluchten.

In de regio Rotterdam geldt vrijdagmiddag code rood vanwege Eunice en worden windstoten tot 130 kilometer per uur verwacht. Een woordvoerder zegt dat het goed mogelijk is dat er nog meer vluchten gaan uitvallen en reizigers vertraging oplopen. Wel benadrukt hij dat het schrappen van vluchten aan de luchtvaartmaatschappijen is.

De luchthaven kan in overleg met de luchtverkeersleiding wel besluiten het vliegveld te sluiten, maar dat is nu niet aan de orde. Volgens de zegsman hebben de piloten ondanks de storm een gunstige windrichting om te landen.

Veiligheid

"De vraag is meer of je passagiers veilig uit het vliegtuig kunt laten stappen, omdat wij daar trappen voor gebruiken en geen slurven. Die trappen moeten veilig kunnen blijven staan." Of dat het geval is, moet later op vrijdag blijken als de wind toeneemt. "Daar is nog geen beslissing over genomen. De komende uren worden spannend."

Op Eindhoven Airport is de overlast door Eunice "heel beperkt", zegt een woordvoerder. Het vliegschema staat op twee vluchten na nog overeind. "We liggen toch iets verder van de kust af dan Schiphol en Rotterdam", legt de woordvoerder uit.

Windrichting

Ook in Eindhoven is de windrichting gunstig. "Maar verandert dat, dan verandert alles. We moeten even afwachten hoe dit zich gaat ontwikkelen wat de maatschappijen gaan doen." Uit voorzorg zijn losse voorwerpen op de platforms al naar binnen verplaatst.

Op Schiphol werden vrijdagochtend zo'n 300 vluchten geannuleerd in verband met de storm. Reizigers wordt aangeraden de website van hun luchthaven en vliegmaatschappij scherp in de gaten te houden.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

2 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

3 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

7 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

11 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

16 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

19 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

23 uur geleden