Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook vleugelverdediger Alba levert salaris in bij Barcelona

Ook vleugelverdediger Alba levert salaris in bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - In navolging van centrale verdediger Gerard Piqué heeft ook linksback Jordi Alba ingestemd met een flinke salarisverlaging bij het armlastige FC Barcelona. Volgens Spaanse media is de 32-jarige Spanjaard akkoord gegaan met een vermindering van 25 procent. De clubleiding hoopt dat andere routiniers, zoals Sergio Busquets en Sergi Roberto, eveneens nog een aanzienlijke verlaging van hun salaris willen accepteren.

Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona maakte onlangs bekend dat de club van trainer Ronald Koeman worstelt met een schuldenlast van 1,35 miljard euro. Door de enorme financiële problemen kon sterspeler Lionel Messi deze zomer geen nieuw contract ondertekenen in Camp Nou. De Argentijnse grootmeester speelt nu voor Paris Saint-Germain.

Door het gedwongen afscheid van Messi en de salarisverlaging van Piqué kon FC Barcelona eerder deze maand de twee aanwinsten Memphis Depay en Eric Garcia wel laten registreren bij koepelorganisatie La Liga.

Vrijwel alle 42 profclubs in Spanje moeten deze zomer hun post voor de spelerssalarissen door de coronapandemie flink naar beneden bijstellen. La Liga stelde het salarisplafond voor Barcelona op 347 miljoen euro vast, een verlaging van 35 miljoen euro. Real Madrid mag als één van de weinige clubs nog wat meer geld uitgeven aan de spelerssalarissen, een plus van ongeveer 5 miljoen euro. De salarislimiet van Real Madrid bedraagt dit seizoen 473,3 miljoen euro. De Spaanse kampioen Atlético moet evenals Barcelona 35 miljoen euro op de spelerssalarissen bezuinigen, met een plafond van 217 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

13 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

13 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

15 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

15 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

16 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

16 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden