Ook vleugelverdediger Alba levert salaris in bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - In navolging van centrale verdediger Gerard Piqué heeft ook linksback Jordi Alba ingestemd met een flinke salarisverlaging bij het armlastige FC Barcelona. Volgens Spaanse media is de 32-jarige Spanjaard akkoord gegaan met een vermindering van 25 procent. De clubleiding hoopt dat andere routiniers, zoals Sergio Busquets en Sergi Roberto, eveneens nog een aanzienlijke verlaging van hun salaris willen accepteren.
Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona maakte onlangs bekend dat de club van trainer Ronald Koeman worstelt met een schuldenlast van 1,35 miljard euro. Door de enorme financiële problemen kon sterspeler Lionel Messi deze zomer geen nieuw contract ondertekenen in Camp Nou. De Argentijnse grootmeester speelt nu voor Paris Saint-Germain.
Door het gedwongen afscheid van Messi en de salarisverlaging van Piqué kon FC Barcelona eerder deze maand de twee aanwinsten Memphis Depay en Eric Garcia wel laten registreren bij koepelorganisatie La Liga.
Vrijwel alle 42 profclubs in Spanje moeten deze zomer hun post voor de spelerssalarissen door de coronapandemie flink naar beneden bijstellen. La Liga stelde het salarisplafond voor Barcelona op 347 miljoen euro vast, een verlaging van 35 miljoen euro. Real Madrid mag als één van de weinige clubs nog wat meer geld uitgeven aan de spelerssalarissen, een plus van ongeveer 5 miljoen euro. De salarislimiet van Real Madrid bedraagt dit seizoen 473,3 miljoen euro. De Spaanse kampioen Atlético moet evenals Barcelona 35 miljoen euro op de spelerssalarissen bezuinigen, met een plafond van 217 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
20 uur geleden