Ook vleugelverdediger Alba levert salaris in bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - In navolging van centrale verdediger Gerard Piqué heeft ook linksback Jordi Alba ingestemd met een flinke salarisverlaging bij het armlastige FC Barcelona. Volgens Spaanse media is de 32-jarige Spanjaard akkoord gegaan met een vermindering van 25 procent. De clubleiding hoopt dat andere routiniers, zoals Sergio Busquets en Sergi Roberto, eveneens nog een aanzienlijke verlaging van hun salaris willen accepteren.
Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona maakte onlangs bekend dat de club van trainer Ronald Koeman worstelt met een schuldenlast van 1,35 miljard euro. Door de enorme financiële problemen kon sterspeler Lionel Messi deze zomer geen nieuw contract ondertekenen in Camp Nou. De Argentijnse grootmeester speelt nu voor Paris Saint-Germain.
Door het gedwongen afscheid van Messi en de salarisverlaging van Piqué kon FC Barcelona eerder deze maand de twee aanwinsten Memphis Depay en Eric Garcia wel laten registreren bij koepelorganisatie La Liga.
Vrijwel alle 42 profclubs in Spanje moeten deze zomer hun post voor de spelerssalarissen door de coronapandemie flink naar beneden bijstellen. La Liga stelde het salarisplafond voor Barcelona op 347 miljoen euro vast, een verlaging van 35 miljoen euro. Real Madrid mag als één van de weinige clubs nog wat meer geld uitgeven aan de spelerssalarissen, een plus van ongeveer 5 miljoen euro. De salarislimiet van Real Madrid bedraagt dit seizoen 473,3 miljoen euro. De Spaanse kampioen Atlético moet evenals Barcelona 35 miljoen euro op de spelerssalarissen bezuinigen, met een plafond van 217 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko noemde het bereiken van de halve finales van de Afrika Cup "historisch", maar hij waarschuwde meteen voor te veel euforie. "We hebben nog niets", sprak hij na de winst (2-0) op Kameroen in de kwartfinales.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
13 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
19 uur geleden