Ook vleugelverdediger Alba levert salaris in bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - In navolging van centrale verdediger Gerard Piqué heeft ook linksback Jordi Alba ingestemd met een flinke salarisverlaging bij het armlastige FC Barcelona. Volgens Spaanse media is de 32-jarige Spanjaard akkoord gegaan met een vermindering van 25 procent. De clubleiding hoopt dat andere routiniers, zoals Sergio Busquets en Sergi Roberto, eveneens nog een aanzienlijke verlaging van hun salaris willen accepteren.
Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona maakte onlangs bekend dat de club van trainer Ronald Koeman worstelt met een schuldenlast van 1,35 miljard euro. Door de enorme financiële problemen kon sterspeler Lionel Messi deze zomer geen nieuw contract ondertekenen in Camp Nou. De Argentijnse grootmeester speelt nu voor Paris Saint-Germain.
Door het gedwongen afscheid van Messi en de salarisverlaging van Piqué kon FC Barcelona eerder deze maand de twee aanwinsten Memphis Depay en Eric Garcia wel laten registreren bij koepelorganisatie La Liga.
Vrijwel alle 42 profclubs in Spanje moeten deze zomer hun post voor de spelerssalarissen door de coronapandemie flink naar beneden bijstellen. La Liga stelde het salarisplafond voor Barcelona op 347 miljoen euro vast, een verlaging van 35 miljoen euro. Real Madrid mag als één van de weinige clubs nog wat meer geld uitgeven aan de spelerssalarissen, een plus van ongeveer 5 miljoen euro. De salarislimiet van Real Madrid bedraagt dit seizoen 473,3 miljoen euro. De Spaanse kampioen Atlético moet evenals Barcelona 35 miljoen euro op de spelerssalarissen bezuinigen, met een plafond van 217 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
41 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
8 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
8 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
9 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
11 uur geleden