Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Vlaamse (oud)-turnsters getuigen over misbruik coaches

Ook Vlaamse (oud)-turnsters getuigen over misbruik coaches

BRUSSEL (ANP) - Ook in België komen steeds meer turnsters en oud-turnsters naar buiten met getuigenissen over verbale en fysieke intimidatie door coaches. Sportzender Sporza publiceerde de verhalen van Dorien Motten, Gaëlle Mys en Laura Waem en die komen overeen met die van de Nederlandse gymnastes die de afgelopen dagen hun verhaal deden. Er is sprake van vernederingen, pesterijen en intimidatie. Volgens Sporza is de biecht van de Nederlandse turncoach Gerrit Beltman de aanleiding voor de vrouwen om de wantoestanden te openbaren.

"Er was heel veel intimidatie en heel erge pesterijen. Ik ben elke dag wenend naar huis gereden", vertelde Mys, die meedeed aan drie Olympische Spelen. "Op een bepaald moment dacht ik: als ik nu tegen een boom rijd, zal ze weten dat dit haar schuld is. Dat ging dus heel ver."

Motten, die nog altijd actief is, deed haar relaas op Instagram. "Tijdens mijn periode als lid van de nationale ploeg werd ik vernederd, geïntimideerd en gepest. Elke dag kreeg ik te horen dat ik waardeloos was, dat ik lui en dik was en dat ik nooit wat zou bereiken."

Oud-turnster Waem vindt dat de Vlaamse gymfederatie en de huidige trainers hun excuses moeten maken voor de misstanden.

Meer uit Sport

Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

1 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

1 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

18 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

22 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

22 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

1 dag geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

1 dag geleden