Ook Vitesse eerder terug van trainingskamp vanwege corona
ALCANTARILHA (ANP) - Na Ajax keert ook Vitesse eerder terug van een trainingskamp in Portugal. De sneltests op corona die donderdagochtend in Alcantarilha werden afgenomen, gaven enkele positieve uitslagen. Daarop werd besloten dat staf en selectie van de Eredivisionist uit Arnhem donderdag meteen naar huis vliegt.
Vitesse verbleef sinds zondag in de Algarve om zich voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Eerdere tests de afgelopen week leverden steeds negatieve resultaten op. Spelers en staf werden dagelijks getest. Vitesse zou tot en met zondag in Portugal verblijven.
Vitesse zegt een "uitbraak" te willen voorkomen en geen risico’s te nemen met oog op de hervatting van de Eredivisie. De ploeg van coach Thomas Letsch speelt op 15 januari een uitwedstrijd tegen Feyenoord. Ajax keerde woensdag al terug uit Portugal, waar de ploeg sinds maandag verbleef.
Alleen AZ nog in buitenland
Zoals eerder met name lokale media al meldden keert ook NEC vervroegd terug van een trainingskamp. De Nijmeegse ploeg verbleef in het Spaanse Alhaurín el Grande. "Vanwege meerdere blessuregevallen en de bijkomende veiligheidsrisico’s, met een snel om zich heen grijpende omikronvariant van het coronavirus, ziet de club zich genoodzaakt eerder dan gepland terug te keren naar Nederland", meldt NEC op de website. De vervroegde terugkeer betekent ook dat het oefenduel met het Duitse HSV, dat voor vrijdag stond gepland, niet doorgaat.
Van de Eredivisieclubs bevindt nu alleen AZ zich nog in het buitenland. De Alkmaarders zijn in Valencia waar ze het vrijdag opnemen tegen het Belgische AA Gent.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
1 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
8 uur geleden