Ook Vitesse eerder terug van trainingskamp vanwege corona
ALCANTARILHA (ANP) - Na Ajax keert ook Vitesse eerder terug van een trainingskamp in Portugal. De sneltests op corona die donderdagochtend in Alcantarilha werden afgenomen, gaven enkele positieve uitslagen. Daarop werd besloten dat staf en selectie van de Eredivisionist uit Arnhem donderdag meteen naar huis vliegt.
Vitesse verbleef sinds zondag in de Algarve om zich voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Eerdere tests de afgelopen week leverden steeds negatieve resultaten op. Spelers en staf werden dagelijks getest. Vitesse zou tot en met zondag in Portugal verblijven.
Vitesse zegt een "uitbraak" te willen voorkomen en geen risico’s te nemen met oog op de hervatting van de Eredivisie. De ploeg van coach Thomas Letsch speelt op 15 januari een uitwedstrijd tegen Feyenoord. Ajax keerde woensdag al terug uit Portugal, waar de ploeg sinds maandag verbleef.
Alleen AZ nog in buitenland
Zoals eerder met name lokale media al meldden keert ook NEC vervroegd terug van een trainingskamp. De Nijmeegse ploeg verbleef in het Spaanse Alhaurín el Grande. "Vanwege meerdere blessuregevallen en de bijkomende veiligheidsrisico’s, met een snel om zich heen grijpende omikronvariant van het coronavirus, ziet de club zich genoodzaakt eerder dan gepland terug te keren naar Nederland", meldt NEC op de website. De vervroegde terugkeer betekent ook dat het oefenduel met het Duitse HSV, dat voor vrijdag stond gepland, niet doorgaat.
Van de Eredivisieclubs bevindt nu alleen AZ zich nog in het buitenland. De Alkmaarders zijn in Valencia waar ze het vrijdag opnemen tegen het Belgische AA Gent.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
11 uur geleden