Ook Vitesse eerder terug van trainingskamp vanwege corona
ALCANTARILHA (ANP) - Na Ajax keert ook Vitesse eerder terug van een trainingskamp in Portugal. De sneltests op corona die donderdagochtend in Alcantarilha werden afgenomen, gaven enkele positieve uitslagen. Daarop werd besloten dat staf en selectie van de Eredivisionist uit Arnhem donderdag meteen naar huis vliegt.
Vitesse verbleef sinds zondag in de Algarve om zich voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Eerdere tests de afgelopen week leverden steeds negatieve resultaten op. Spelers en staf werden dagelijks getest. Vitesse zou tot en met zondag in Portugal verblijven.
Vitesse zegt een "uitbraak" te willen voorkomen en geen risico’s te nemen met oog op de hervatting van de Eredivisie. De ploeg van coach Thomas Letsch speelt op 15 januari een uitwedstrijd tegen Feyenoord. Ajax keerde woensdag al terug uit Portugal, waar de ploeg sinds maandag verbleef.
Alleen AZ nog in buitenland
Zoals eerder met name lokale media al meldden keert ook NEC vervroegd terug van een trainingskamp. De Nijmeegse ploeg verbleef in het Spaanse Alhaurín el Grande. "Vanwege meerdere blessuregevallen en de bijkomende veiligheidsrisico’s, met een snel om zich heen grijpende omikronvariant van het coronavirus, ziet de club zich genoodzaakt eerder dan gepland terug te keren naar Nederland", meldt NEC op de website. De vervroegde terugkeer betekent ook dat het oefenduel met het Duitse HSV, dat voor vrijdag stond gepland, niet doorgaat.
Van de Eredivisieclubs bevindt nu alleen AZ zich nog in het buitenland. De Alkmaarders zijn in Valencia waar ze het vrijdag opnemen tegen het Belgische AA Gent.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
2 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geleden