Ook Vitesse eerder terug van trainingskamp vanwege corona
ALCANTARILHA (ANP) - Na Ajax keert ook Vitesse eerder terug van een trainingskamp in Portugal. De sneltests op corona die donderdagochtend in Alcantarilha werden afgenomen, gaven enkele positieve uitslagen. Daarop werd besloten dat staf en selectie van de Eredivisionist uit Arnhem donderdag meteen naar huis vliegt.
Vitesse verbleef sinds zondag in de Algarve om zich voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Eerdere tests de afgelopen week leverden steeds negatieve resultaten op. Spelers en staf werden dagelijks getest. Vitesse zou tot en met zondag in Portugal verblijven.
Vitesse zegt een "uitbraak" te willen voorkomen en geen risico’s te nemen met oog op de hervatting van de Eredivisie. De ploeg van coach Thomas Letsch speelt op 15 januari een uitwedstrijd tegen Feyenoord. Ajax keerde woensdag al terug uit Portugal, waar de ploeg sinds maandag verbleef.
Alleen AZ nog in buitenland
Zoals eerder met name lokale media al meldden keert ook NEC vervroegd terug van een trainingskamp. De Nijmeegse ploeg verbleef in het Spaanse Alhaurín el Grande. "Vanwege meerdere blessuregevallen en de bijkomende veiligheidsrisico’s, met een snel om zich heen grijpende omikronvariant van het coronavirus, ziet de club zich genoodzaakt eerder dan gepland terug te keren naar Nederland", meldt NEC op de website. De vervroegde terugkeer betekent ook dat het oefenduel met het Duitse HSV, dat voor vrijdag stond gepland, niet doorgaat.
Van de Eredivisieclubs bevindt nu alleen AZ zich nog in het buitenland. De Alkmaarders zijn in Valencia waar ze het vrijdag opnemen tegen het Belgische AA Gent.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
15 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
17 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
17 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
19 uur geleden