
Ook vierde eindzege Giro Donne voor Van Vleuten 'heel speciaal'
OLBIO (ANP) - Ook voor de vierde keer de Giro Donne winnen voelde voor Annemiek van Vleuten speciaal. Dat zei de wielrenster van Movistar nadat ze zondag op Sardinië de eindzege had veilig gesteld. "Het is altijd bijzonder. Je moet het ook met het team doen", vertelde de 40-jarige Wageningse, bezig aan haar laatste jaar in het vrouwenpeloton. "Dit was de tweede keer dat ik hier met Movistar won. Het is soms stressvol, maar samen met zo'n ploeg voelt het heel speciaal."
Bij haar eerste twee eindzeges in de Italiaanse rittenkoers (2018, 2019) reed ze nog in dienst van het Australische Mitchelton-Scott. In haar eerste jaar bij Movistar liet ze in 2021 de Giro nog schieten vanwege de Olympische Spelen waar ze het goud op de tijdrit pakte. Vorig jaar reed ze in Spaanse dienst naar winst in de Giro, de Tour de France en de Vuelta. In het najaar veroverde ze ook voor de tweede keer de wereldtitel op de weg.
Van Vleuten, dit jaar ook al winnares van de Vuelta, keek in Olbio uit naar een klein feestje. Maar daarna gaat de blik op de Tour de France Femmes, de rittenkoers die over twee weken begint. "Ik blijf in Italië, ga nu weer naar Livigno." Het is haar vaste uitvalsbasis. "Eerst houd ik daar nog een feestje, daarna ga ik de batterijen opladen en me prepareren voor de Tour."
Gevraagd naar haar mooiste herinneringen aan de Giro noemde Van Vleuten al haar deelnames. "In mijn eerste Giro, in 2010, lag een finish op de Stelvio. Dat was het moment dat ik verliefd werd op Italië." Om vervolgens op het podium te proosten met de Française Juliette Labous en de Italiaanse Gaia Realini, de nummers 2 en 3 van dit jaar.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
22 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden