
Ook Vfl Wolfsburg moet in Bundesliga op zoek naar nieuwe trainer
WOLFSBURG (ANP) - Ook VfL Wolfsburg moet voor het volgende seizoen in de Bundesliga op zoek naar een nieuwe trainer. Na zaterdag al FC Augsburg en Borussia Mönchengladbach bevestigt de nummer twaalf nu ook het vertrek van zijn coach, Florian Kohfeldt. De opvolger van de in oktober ontslagen Mark van Bommel vertrekt met "wederzijds goedvinden", meldt de club.
Zo krijgt verdediger Micky van de Ven weer een nieuwe trainer. Het 21-jarige talent kwam afgelopen zomer over van FC Volendam, toen Van Bommel nog de coach was. Wolfsburg begon goed aan het seizoen, maar verzekerde zich pas aan het eind van handhaving.
"We bedanken Florian dat hij ons in deze moeilijke situatie heeft geholpen en de juiste beslissingen heeft genomen om ons te handhaven", lichtte Wolfsburg-directeur Jörg Schmadtke het vertrek van Kohfeldt toe.
Bij Augsburg werd zaterdag na de laatste speelronde in de Bundesliga het vertrek van trainer Markus Weinzierl bekend, net als dat van Adi Hütter bij Mönchengladbach.
Meer uit Voetbal
GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
23 uur geleden