Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook verlies voor titelverdediger Van Foreest in Tata Steel Chess

Ook verlies voor titelverdediger Van Foreest in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft in de tweede ronde van Tata Steel Chess al zijn eerste nederlaag geleden. De titelverdediger verloor in Wijk aan Zee met zwart van de Hongaar Richard Rapport. Een foute zet met een van zijn paarden kon de 22-jarige Groninger niet meer herstellen. Van Foreest had zaterdag nog zijn openingspartij tegen de Zweed Nils Grandelius gewonnen.

Eerder leed Nederlands beste schaker Anish Giri verlies tegen Magnus Carlsen. De Noorse wereldkampioen speelde te sterk met de witte stukken en zette vanaf het begin van de partij Giri onder druk. Na 36 zetten gaf de nummer 7 van de wereld op.

Na de tweede ronde zijn er drie leiders, die dankzij een zege en een remise op 1,5 punt staan. Het zijn Carlsen, de Pool Jan-Krysztof Duda en Santosh Gujrathi Vidit uit India. Van Foreest deelt met zeven andere grootmeesters de vierde plaats met 1 punt, Giri staat 12e met 0,5 punt.

Meer uit Sport

Waterpolosters naar tussenronde op WK na zege op China

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.

8 uur geleden
Voor Brits talent Onley wordt top vijf in Tour toekomstig doel

TOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.

8 uur geleden
In Tour gevallen sprinter Philipsen neemt Coquard niets kwalijk

TOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.

8 uur geleden
Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

10 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

11 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

11 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

14 uur geleden