Ook verlichting Louvre en Paleis van Versailles eerder uit
PARIJS (ANP/DPA) - De verlichting van het Louvre in Parijs en het Paleis van Versailles gaat 's avonds eerder uit om energiekosten te besparen. De Franse minister van Cultuur Rima Abdul Malak zei zaterdag op de Franse omroep France 2 dat de verlichting van de glazen piramide van het Louvre om 23.00 uur uitgaat, in plaats van om 01.00 uur. Het Paleis van Versailles, niet ver van de Franse hoofdstad, dooft de lichten met ingang van volgende week al om 22.00 uur, waar dat voorheen 23.00 uur was.
Het stadsbestuur van Parijs kondigde eerder deze week al aan onder meer de verlichting van de Eiffeltoren eerder uit te doen. Het plan heeft als doel het energieverbruik in de stad met ruim 10 procent te verminderen, aldus burgemeester Anne Hidalgo. Volgens haar zou de besparing de stijgende energiekosten met zo'n 10 miljoen euro kunnen drukken.
Volgens minister Abdul Malak moet er meer gebeuren. "Deze symbolische stappen zijn niet genoeg. Ze zijn belangrijk voor burgers, maar het belangrijkste is om concreet te werken aan een plan om onze musea, onze theaters, onze bioscopen en alle Franse culturele locaties voor te bereiden op de ecologische transitie."
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/RTR) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
17 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
2 uur geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
4 uur geleden