Ook verlichting Louvre en Paleis van Versailles eerder uit
PARIJS (ANP/DPA) - De verlichting van het Louvre in Parijs en het Paleis van Versailles gaat 's avonds eerder uit om energiekosten te besparen. De Franse minister van Cultuur Rima Abdul Malak zei zaterdag op de Franse omroep France 2 dat de verlichting van de glazen piramide van het Louvre om 23.00 uur uitgaat, in plaats van om 01.00 uur. Het Paleis van Versailles, niet ver van de Franse hoofdstad, dooft de lichten met ingang van volgende week al om 22.00 uur, waar dat voorheen 23.00 uur was.
Het stadsbestuur van Parijs kondigde eerder deze week al aan onder meer de verlichting van de Eiffeltoren eerder uit te doen. Het plan heeft als doel het energieverbruik in de stad met ruim 10 procent te verminderen, aldus burgemeester Anne Hidalgo. Volgens haar zou de besparing de stijgende energiekosten met zo'n 10 miljoen euro kunnen drukken.
Volgens minister Abdul Malak moet er meer gebeuren. "Deze symbolische stappen zijn niet genoeg. Ze zijn belangrijk voor burgers, maar het belangrijkste is om concreet te werken aan een plan om onze musea, onze theaters, onze bioscopen en alle Franse culturele locaties voor te bereiden op de ecologische transitie."
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.
3 uur geleden