Ook verlichting Louvre en Paleis van Versailles eerder uit
PARIJS (ANP/DPA) - De verlichting van het Louvre in Parijs en het Paleis van Versailles gaat 's avonds eerder uit om energiekosten te besparen. De Franse minister van Cultuur Rima Abdul Malak zei zaterdag op de Franse omroep France 2 dat de verlichting van de glazen piramide van het Louvre om 23.00 uur uitgaat, in plaats van om 01.00 uur. Het Paleis van Versailles, niet ver van de Franse hoofdstad, dooft de lichten met ingang van volgende week al om 22.00 uur, waar dat voorheen 23.00 uur was.
Het stadsbestuur van Parijs kondigde eerder deze week al aan onder meer de verlichting van de Eiffeltoren eerder uit te doen. Het plan heeft als doel het energieverbruik in de stad met ruim 10 procent te verminderen, aldus burgemeester Anne Hidalgo. Volgens haar zou de besparing de stijgende energiekosten met zo'n 10 miljoen euro kunnen drukken.
Volgens minister Abdul Malak moet er meer gebeuren. "Deze symbolische stappen zijn niet genoeg. Ze zijn belangrijk voor burgers, maar het belangrijkste is om concreet te werken aan een plan om onze musea, onze theaters, onze bioscopen en alle Franse culturele locaties voor te bereiden op de ecologische transitie."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.
5 uur geleden