Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Verenigde Naties veroordelen Rubiales voor kus op mond

Ook Verenigde Naties veroordelen Rubiales voor kus op mond

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De verontwaardiging over de kus op de mond van de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales bij voetbalster Jenni Hermoso na de finale van het WK krijgt steeds grotere proporties. Ook de Verenigde Naties hebben zich kritisch uitgelaten over het zoenschandaal.

"Hoe moeilijk is het om iemand niet op de lippen te kussen?" zei woordvoerder Stephane Dujarric van VN-secretaris-generaal António Guterres. Rubiales kuste Hermoso op de mond tijdens de prijsuitreiking na het winnen van de WK-finale. De voetbalster zei nadien dat ze het niet leuk had gevonden, Rubiales hield vol dat het met haar instemming gebeurde. Hij heeft tot nu toe geweigerd ontslag te nemen, maar is wel voor negentig dagen geschorst door wereldbond FIFA.

"Ik zie geen enkele aanwijzing dat de kus met wederzijds goedvinden is gegeven", vervolgde Dujarric. "Er blijft een kritiek probleem van seksisme in de sport en we hopen dat de Spaanse autoriteiten en de Spaanse regering dit probleem aanpakken op een manier die de rechten van alle vrouwelijke atleten respecteert."

Solidariteit

Ook Volker Türk, de Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor de Mensenrechten, betuigde solidariteit met Hermoso. "Vrouwen in de sport hebben nog steeds te maken met seksuele intimidatie en misbruik. Een ieder van ons heeft de verantwoordelijkheid om dergelijk misbruik te benoemen en aan te vechten. Wij sluiten ons aan bij Jenni Hermoso uit Spanje en iedereen die zich inzet om een einde te maken aan misbruik en seksisme in de sport."

De Spaanse voetbalbond RFEF heeft na een spoedberaad op maandag de 46-jarige Rubiales opgeroepen om onmiddellijk af te treden.

Meer uit Sport

3 jaar dopingschorsing wereldrecordhoudster marathon Chepngetich

MONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is voor drie jaar geschorst. De wereldrecordhoudster op de marathon heeft toegegeven dat ze een verboden middel heeft gebruikt. Door haar bekentenis heeft de Athletics Integrity Unit (AIU) haar dopingschorsing met een jaar gereduceerd. Normaal gesproken geldt een schorsing van vier jaar.

52 minuten geleden
Lavreysen op WK baan alsnog naar kwartfinales keirin

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili via een omweg alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen, maar won zijn race in de herkansingen, waarin telkens vier renners reden om één ticket.

58 minuten geleden
Basketbalcoach en guard uit NBA gearresteerd wegens gokpraktijken

MIAMI (ANP/RTR) - Trainer Chauncey Billups van de basketballers van Portland Trail Blazers en guard Terry Rozier van Miami Heat zijn gearresteerd. Ze worden verdacht van illegale gokpraktijken.

1 uur geleden
Baanrenster Van de Wouw op WK snel in kwalificaties sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili rechtstreeks geplaatst voor de tweede ronde van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse was in de kwalificaties over 200 meter goed voor de tweede tijd: 10,339. De snelste vier vrouwen mogen de eerste ronde overslaan.

1 uur geleden
Lavreysen op WK baan naar herkansingen op onderdeel keirin

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen moet zich bij de WK baanwielrennen in Chili via de herkansingen zien te plaatsen voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen.

1 uur geleden
Turnster Visser negende in WK-meerkampfinale, goud Melnikova

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is bij de WK in Jakarta negende geworden in de meerkampfinale. Visser kwam tot een totaal van 52,299 punten. Het goud in die finale ging naar de onder neutrale vlag turnende Russin Angelina Melnikova (55,066).

2 uur geleden
Einde seizoen voor MotoGP-kampioen Márquez door blessure

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Marc Márquez komt dit seizoen niet meer in actie vanwege een schouderblessure die hij eerder deze maand opliep. Dat maakt zijn team Ducati donderdag bekend. Eind september verzekerde hij zich met nog vijf races te gaan al van zijn zevende wereldtitel in de MotoGP.

4 uur geleden