Ook Venray wil snel overleg over afgedwongen opvang vluchtelingen
VENRAY (ANP) - Ook de gemeente Venray wil overleg met de nieuwe staatssecretaris van Justitie en Veiligheid, Eric van der Burg, over de noodopvang van vluchtelingen in de Limburgse gemeente. Venray kreeg een aanwijzing van voormalig staatssecretaris Ankie Broekers-Knol om op korte termijn 500 asielzoekers op te vangen in een evenementenhal in kerkdorp Oostrum. Maandag bleek dat de ex-staatssecretaris geen juridische grondslag had om gemeenten op te dragen asielzoekers op te vangen. Eerder dinsdag riep Enschede al op tot overleg over de ontstane situatie.
Het gemeentebestuur van Venray zegt dinsdag "uitermate verrast" te zijn nu Broekers-Knol openlijk stelt dat er geen sprake is van een juridisch geldige aanwijzing aan Venray voor de noodopvang. "Wij handelden steeds vanuit de urgentie van de aanwijzing en het acute vraagstuk om mensen in nood te helpen", stelt burgemeester Leontien Kompier van Venray dinsdag in een verklaring. "Wij konden niet anders dan erop vertrouwen dat het aanwijzingsbesluit op juiste gronden is genomen, zoals we ook eerder aan het ministerie hebben bericht."
"Nu blijkt dat het aanwijzingsbesluit formeel geen wettelijke grond heeft, verandert de feitelijke situatie. Wij dringen aan op een overleg met de staatssecretaris op korte termijn om de ontstane situatie te bespreken. Ook willen we op zeer korte termijn met de gemeenteraad spreken over deze nieuwe situatie."
Venray ging eerder al niet akkoord met de noodopvang omdat het ministerie van Binnenlandse Zaken nog geen antwoord heeft gegeven op vragen die in Venray leven rond deze opvang. De gemeente wilde met name weten onder welke voorwaarden de asielzoekers vier maanden lang worden opgevangen.
Burgemeester Theo Bovens van Enschede wil dat de verantwoordelijk staatssecretaris met de Nederlandse gemeenten in gesprek gaat om tot een meer structurele oplossing te komen voor de opvang van vluchtelingen. Volgens Bovens draagt het toepassen van een ‘aanwijzing’ in de toekomst niet bij aan goede bestuurlijke verhoudingen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
17 uur geleden