
Ook veel gewonden na dodelijke buscrash bij Leipzig
LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben na de dodelijke buscrash bij Leipzig meer bekendgemaakt over het aantal slachtoffers. Er vielen naast vijf doden ook zo'n twintig gewonden, zegt de politie.
De bus van vervoerder FlixBus raakte woensdag van de weg op de A9 en kantelde. Over de identiteit van de overleden slachtoffers is nog niets bekendgemaakt.
Er zouden 53 passagiers en twee bestuurders in de bus hebben gezeten. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt nog geen signalen te hebben ontvangen dat ook Nederlanders meereden.
Helikopters
De bus reed van Berlijn naar Zürich. De hulpdiensten rukten na de crash met groot materieel uit om hulp te verlenen. Op beelden is te zien dat helikopters op het wegdek stonden van de snelweg, die in beide richtingen werd gesloten.
FlixBus reageerde geschokt op het incident. Een woordvoerder liet weten mee te leven met de slachtoffers en de nabestaanden. Het bedrijf zou nauw samenwerken met de autoriteiten om de oorzaak van het incident op te helderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Op een toekomstige Russisch-Oekraïense top kunnen grondgebied en Oekraïnes veiligheid besproken worden, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wil over "al die gevoelige zaken" met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin praten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor een vierpartijentop in het vredesproces voor Oekraïne. "Want als we het over veiligheidsgaranties hebben, hebben we het over de veiligheid van het hele Europese continent", zei hij tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis met andere Europese leiders en de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezegging te willen bijdragen aan veiligheidsgaranties voor Oekraïne is een doorbraak, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Hij ziet daarmee kans op een uitweg uit de oorlog. "Dat maakt echt het verschil."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tegenover de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op een wapenstilstand in Oekraïne. Trump verklaarde eerder zo'n bestand overbodig te vinden, maar daar is Merz het niet mee eens.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een grote stap dat Rusland kan instemmen met westerse veiligheidsgaranties voor Oekraïne. "Dit is een van de hoofdpunten die we moeten overwegen", zei hij tegen Europese leiders, onder wie de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, in het Witte Huis. "Wie er wat gaat doen."
3 uur geleden